Wellbid Affiliate

Wellbid Affiliate

Ciekawym graczem na rynku programów partnerskich jest system wellbid affiliate program. Powiązany jest on z portalem za10groszy.pl, oferujących aukcje internetowe na trochę innych zasadach niż inne platformy aukcyjne. Z naszej perspektywy jednak kluczowa jest nie sama platforma aukcyjna, a powiązany z nią system partnerski. Osoba wchodząca do programu partnerskiego nie musi być jednocześnie użytkownikiem za10groszy.pl. Czym więc się wyróżnia oferowany program partnerski, w porównaniu z dłużej istniejącą na rynku konkurencją?

Prowizja procentowa i kwotowa

Dość ciekawą propozycją jest zaoferowanie Partnerom zarówno prowizji zależnej od wydatków polecanej osoby, jak i konkretnych kwot, za wykonane przez nią czynności. Przykładowo, sam zakup tzw. bidów (ekwiwalent pieniędzy, używany wy systemie aukcyjnym do składania i przebijania ofert) przeliczany jest na konkretną kwotę, która znajdzie się na naszym koncie w systemie partnerskim. Jednocześnie, jeśli z naszego polecenia w systemie zarejestruje się nowy partner, to przez pół roku od momentu jego rejestracji, 15% wszystkich jego zysków z programu będzie dodatkowo przekazywanych na nasze konto. Suma ta będzie później mogła zostać wypłacona w formie zwykłego przelewu na nasze konto lub też przekazana na nasze konto PayPal.

Jak aktywnie uczestniczyć w wellbid affiliate?

W odróżnieniu od wielu innych tego typu systemów, gdzie różnorodność modeli rozliczeniowych oraz promowanych towarów i usług utrudnia stworzenie dobrej oferty – tu sytuacja jest znacznie prostsza. Musimy przekonywać inne osoby do zarejestrowania się w za10groszy aktywnego tam działania. Operator programu partnerskiego znacząco nam w tym pomaga – liczne kampanie reklamowe w telewizji (słynna seria z Natalią Siwiec) i prasie sprawiają, że nie musimy zbyt wiele czasu poświęcać na przekazywanie informacji “czym jest za10groszy.pl”. Ta wiedza w społeczeństwie już jest – teraz tylko musimy rozpowszechniać linki rejestracyjne do systemu i liczyć, że dużo chętnych zarejestruje się za ich pomocą. Operator dostarczy nam zarówno linki, jak i bannery reklamowe i to w różnych wersjach językowych – oszczędzając nam przy tym pracy.

Ile dokładnie można zarobić na wellbid affiliate?

Jak zawsze w przypadku programów partnerskich – również tutaj (prawie) wszystko zależy od naszej skuteczności działania. Pojedynczy zakup pakietu bidów przekłada się na kilka do kilkudziesięciu dolarów na nasze konto – w zależności do wielkości kupionego pakietu. Niestety, pieniądze w stałej dostaniemy tylko za pierwszy zakup bidów – później jednak będzie nas obowiązywała prowizja procentowa. W zależności od liczby zakupów dokonanych przez poleconego użytkownika w danym miesiącu dostaniemy od kilku do kilkunastu procent wartości sprzedaży. Do tego dochodzi 15% prowizji od dochodów pozyskanych partnerów.

Międzynarodowy zasięg Wellbid

To, na co warto zwrócić uwagę, to obecność programu (i samej platformy aukcyjnej) w kilkudziesięciu krajach świata. Dzięki temu możemy pozyskiwać klientów nie tylko w Polsce. Stawki za pozyskanie klientów zagranicznych są często również znacznie bardziej atrakcyjne.

Zobacz też inne programy partnerskie

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *