agencja marketingowa Harbingers

Virtual Private Server – rozwiązanie dla zaawansowanych

Im mniej obrotny jesteś w prowadzeniu swej wirtualnej strony, czy sklepu działającego online, tym prawdopodobnie bardziej podczas standardowego wyboru usług związanych z hostingiem skłaniać się będziesz w kierunku klasycznych, dużo powszechniejszych wariantów współdzielonych. Kiedy jednak Twój biznes zaczyna sukcesywnie się rozszerzać, albo rozbudowujesz swą witrynę www o kolejne nowe zdjęcia czy materiały video na niej dodawane, coraz bliżej będzie Ci do innowacyjnych opcji jaką reprezentuje VPS – narzędzie dedykowane.

W dosłownym tłumaczeniu

Rozszyfrowując angielskojęzyczny skrót VPS uzyskujemy określenie Virtual Private Server, czyli jak wskazuje na to już samo nazewnictwo – prywatny i wyszczególniony wyłącznie dla nas serwer. Jest on na tyle solidnej klasy instrumentem wirtualnym, że jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających konsumentów poszukujących zaawansowanego sprzętu na najwyższym poziomie. Nierzadko w odniesieniu do machiny jaką jest VPS wysuwa się stwierdzenie, że to swego rodzaju kompromis pomiędzy serwerem współdzielonym oraz dedykowanym. Znana marka Hekko, jako jedna z wielu firm posiadających w swej ofercie charakteryzowaną usługę, gwarantuje pełną stabilność, kompleksową obsługę, potężne macierze i wielordzeniowe Xeony, a do tego aż piętnaście procent niższą cenę. Korzystając z wymienionych dla przykładu propozycji takich jak ta od Hekko, mamy sposobność zmierzenia się z zupełnie inną jakością hostingową, a wygodę związaną z posiadaniem takiego narzędzia da się odczuć od razu, jednocześnie wyraźnie dostrzegając znaczące rozbieżności na linii serwer VPS – serwer współdzielony.

W praktycznym zastosowaniu

Kiedy masz już pewność, że inwestując w VPS nie przepłacasz i nie kupujesz przysłowiowego kota w worku, warto abyś zapoznał się nieco z pracą charakteryzowanego narzędzia. Na czym polega jego działanie i czym się odznacza? Po pierwsze, warto podkreślić, że omawiany serwer zawsze znajduje się na tej samej maszynie fizycznej, na której jest także kilka innych VPS, z tym że oczywiście wszelkie poszczególne urządzenia są wzajemnie stosownie odseparowane. Mogąc dysponować oprogramowaniem znajdującym się na serwerze VPS istnieje sposobność bezproblemowej, niczym nieograniczonej emulacji serwera fizycznego. Mamy sto procent dostępu również do panelu administracyjnego, a więc możemy nim całkowicie swobodnie zarządzać. To pociąga za sobą z jednej strony maksimum kontroli nad aplikacjami, z drugiej zaś opcję ścisłego nadzorowania zasobów serwerowych. Kiedy tylko pojawi się taka konieczność, samodzielnie dokonujemy restartu, wyłączamy czy uruchamiamy maszynę na nowo. Nie stanowi wyzwania indywidualne zwiększanie parametrów serwera, a jedyne co sprawia, że model VPS jest mniej „luksusowym” produktem niż serwer dedykowany, to fakt, że w omawianym przypadku w grę wchodzi korzystanie z zasobów sprzętowych jednego fizycznego serwera przez paru użytkowników.

Dodaj komentarz