Ubezpieczenie GAP – kompleksowa ochrona

Przyszłość może zaskoczyć każdego. Z tego też powodu ubezpieczenie jest rzeczą niezbędna. W niniejszym tekście poruszymy temat ubezpieczeń ruchomości, jaką jest auto.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi kompleksowej, która ochroni nas na każdy wypadek. Takim przykładem jest popularny GAP, czyli Guaranteed Asset Protection, będący uzupełnieniem AC.

Rozróżniamy dwa rodzaje GAP-u – finansowy i fakturowy. Pierwszy z nich pokrywa różnice między wartością rynkową samochodu a zobowiązaniem w ramach leasingu, natomiast drugi wyrównuje stratę do kwoty zapisanej początkowo w fakturze – https://www.daciafinansowanie.pl/ubezpieczenie/uslugi/ubezpieczenie-gap. GAP jest świetnym zabezpieczeniem, gdy nastąpi tzw. „szkoda całkowita. Nie musimy wtedy przejmować się, że podczas eksploatacji auta przez 3 lata jego wartość spadła około o 45%. W przypadku Autocasco bylibyśmy sporo stratni, w przypadku GAP-u już nie i to na okres nawet do 5 lat. Odzyskane pieniądze można poświęcić na przykład na zakup nowego samochodu, który klasą dorównywałby utraconemu pojazdowi.

W związku z rosnącą świadomością klientów, GAP zyskuje znacząco na popularności. Popularność ubezpieczenia GAP jest związana również z jednego prostego powodu – leasingodawcy przedstawiają  nam deklarację już przy podpisywaniu umowy leasingowej. GAP traktowany jest jako uzupełnienie AC, więc formalności ogranicza się w tym przypadku do minimum. Decydując się zatem na samochód w leasingu, warto zastanowić się nad skorzystaniem z tej opcji. Warto zaznaczyć, że obecnie GAP często dostępny jest w atrakcyjnej cenie. Wpływa na to bezpośrednio duża konkurencyjność w sektorze tego typu ubezpieczeń.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie Guaranteed Asset Protection? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na minimalne gwarantowane odszkodowanie – jest to niezbędny zapis, który powinien zostać zawarty na wypadek zajścia szkody całkowitej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x