Ubezpieczenie GAP - kompleksowa ochrona

Ubezpieczenie GAP - kompleksowa ochrona

Przyszłość może zaskoczyć każdego. Z tego też powodu ubezpieczenie jest rzeczą niezbędna. W niniejszym tekście poruszymy temat ubezpieczeń ruchomości, jaką jest auto.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi kompleksowej, która ochroni nas na każdy wypadek. Takim przykładem jest popularny GAP, czyli Guaranteed Asset Protection, będący uzupełnieniem AC.

Rozróżniamy dwa rodzaje GAP-u – finansowy i fakturowy. Pierwszy z nich pokrywa różnice między wartością rynkową samochodu a zobowiązaniem w ramach leasingu, natomiast drugi wyrównuje stratę do kwoty zapisanej początkowo w fakturze – https://www.daciafinansowanie.pl/ubezpieczenie/uslugi/ubezpieczenie-gap. GAP jest świetnym zabezpieczeniem, gdy nastąpi tzw. „szkoda całkowita. Nie musimy wtedy przejmować się, że podczas eksploatacji auta przez 3 lata jego wartość spadła około o 45%. W przypadku Autocasco bylibyśmy sporo stratni, w przypadku GAP-u już nie i to na okres nawet do 5 lat. Odzyskane pieniądze można poświęcić na przykład na zakup nowego samochodu, który klasą dorównywałby utraconemu pojazdowi.

W związku z rosnącą świadomością klientów, GAP zyskuje znacząco na popularności. Popularność ubezpieczenia GAP jest związana również z jednego prostego powodu – leasingodawcy przedstawiają  nam deklarację już przy podpisywaniu umowy leasingowej. GAP traktowany jest jako uzupełnienie AC, więc formalności ogranicza się w tym przypadku do minimum. Decydując się zatem na samochód w leasingu, warto zastanowić się nad skorzystaniem z tej opcji. Warto zaznaczyć, że obecnie GAP często dostępny jest w atrakcyjnej cenie. Wpływa na to bezpośrednio duża konkurencyjność w sektorze tego typu ubezpieczeń.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie Guaranteed Asset Protection? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na minimalne gwarantowane odszkodowanie – jest to niezbędny zapis, który powinien zostać zawarty na wypadek zajścia szkody całkowitej.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *