Transfergo przelewy zagraniczne

Transfergo przelewy zagraniczne

Przyzwyczajeni do szybkich i tanich (lub nawet darmowych) przelewów, oferowanych przez polski sektor bankowy, możemy się nieprzyjemnie zdziwić, gdy będziemy chcieli wykonać przelewy zagraniczne. Bez względu na to, czy chodzi o przelew z Polski na zagraniczne konto, czy też o sytuację wręcz przeciwną, musimy być gotowi na spore koszty i wydłużony czas realizacji przelewu. W zależności od wybranego systemu rozliczeń międzybankowych, suma różnych prowizji i opłat transakcyjnych może wynieść nawet ponad 100 złotych, a odbiorca może czekać na pieniądze nawet wiele dni. Rozwiązaniem tej sytuacji jest serwis Transfergo. Pierwszy przelew jest całkowicie darmowy, a dodatkowo serwis przyznaje bonus w wysokości 10 funtów po wykonaniu pierwszego przelewu.

Przejście do serwisu

Transfergo pozwala robić przelewy zagraniczne szybciej i taniej

Na szczęście obok mało atrakcyjnych ofert proponowanych przez banki, pojawiła się też konkurencyjna oferta firm zajmujących się międzynarodowymi przekazami pieniężnymi. Ponieważ skupiają się one właśnie na takim profilu działalności – muszą oferować dużo bardziej atrakcyjne warunki wykonywania przelewów – inaczej nie utrzymałyby się na rynku. A ponieważ jest to działanie zdecydowanie na naszą korzyść, to nie byłoby rozsądnym, gdybyśmy się nie przyjrzeli ofercie serwisu Transfergo. Nie zwlekajmy więc.

Czas oczekiwania na przelew

Wiemy już, że tradycyjne banki oznaczają wiele dni oczekiwania na przelew. Konkurencja w postaci TransferGo zdecydowanie przebija tę ofertę – deklarując, że w większości przypadków pieniądze trafią do odbiorcy najpóźniej następnego dnia roboczego, a jeśli zdecydujemy się skorzystać z trybu szybkiego przelewu, to odbiorca może otrzymać nasze środki już w ciągu mniej niż pół godziny. Co ważne, nie wiąże się to z ogromnymi prowizjami – standardowy koszt przelewu to mniej niż 4 złote. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z możliwości szybszej wysyłki, to w zależności od opcji będziemy musieli zapłacić od 9,99 do 14,99 zł – dla kwot transakcji aż do 9000 złotych. Wszystkie te wartości dotyczyły przykładowego przelewu z Polski do Wielkiej Brytanii, jednak w zasadzie w przypadku wszystkich obsługiwanych krajów możemy liczyć na stawki tego rzędu.

Czy Transfergo to bezpieczne rozwiązanie?

To właściwe pytanie – przecież chodzi o nasze pieniądze. Pewnym potwierdzeniem jakości usług oferowanych przez TransferGo jest fakt, że skorzystało z ich usług już ponad 200 tysięcy osób. Oczywiście liczba ta rośnie w każdej chwili. Warto też podkreślić, że firma znajduje się pod stałym nadzorem brytyjskich służb podatkowych – jej działalność
nadzoruje HMRC – Urząd Podatkowy i Celny Jej Królewskiej Mości, a reguluje FCA – Urząd ds. Usług Finansowych. Tym samym, poziom zaufania dla oferowanych usług można uznać za tożsamy z tym, którym obdarzamy tradycyjne banki. Jeśli natomiast interesują nas opinie innych użytkowników – wystarczy odwiedzić portal Trustpilot. Jest to platforma całkowicie niezależna od TransferGo, na której ludzie dzielą się opiniami o usługach, z których skorzystali.

A zatem, jeśli będziemy znów robili przelewy międzynarodowe – to warto zaoszczędzić czas i pieniądze. Zamiast tradycyjnego banku skorzystajmy z platformy TransferGo.

Zobacz też jak oszczędzać pieniądze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *