Transfergo przelewy zagraniczne

Transfergo przelewy zagraniczne

Przyzwyczajeni do szybkich i tanich (lub nawet darmowych) przelewów, oferowanych przez polski sektor bankowy, możemy się nieprzyjemnie zdziwić, gdy będziemy chcieli wykonać przelewy zagraniczne. Bez względu na to, czy chodzi o przelew z Polski na zagraniczne konto, czy też o sytuację wręcz przeciwną, musimy być gotowi na spore koszty i wydłużony czas realizacji przelewu. W zależności od wybranego systemu rozliczeń międzybankowych, suma różnych prowizji i opłat transakcyjnych może wynieść nawet ponad 100 złotych, a odbiorca może czekać na pieniądze nawet wiele dni. Rozwiązaniem tej sytuacji jest serwis Transfergo. Pierwszy przelew jest całkowicie darmowy, a dodatkowo serwis przyznaje bonus w wysokości 10 funtów po wykonaniu pierwszego przelewu.

Przejście do serwisu

Transfergo pozwala robić przelewy zagraniczne szybciej i taniej

Na szczęście obok mało atrakcyjnych ofert proponowanych przez banki, pojawiła się też konkurencyjna oferta firm zajmujących się międzynarodowymi przekazami pieniężnymi. Ponieważ skupiają się one właśnie na takim profilu działalności – muszą oferować dużo bardziej atrakcyjne warunki wykonywania przelewów – inaczej nie utrzymałyby się na rynku. A ponieważ jest to działanie zdecydowanie na naszą korzyść, to nie byłoby rozsądnym, gdybyśmy się nie przyjrzeli ofercie serwisu Transfergo. Nie zwlekajmy więc.

Czas oczekiwania na przelew w Transfergo

Wiemy już, że tradycyjne banki oznaczają wiele dni oczekiwania na przelew. Konkurencja w postaci TransferGo zdecydowanie przebija tę ofertę – deklarując, że w większości przypadków pieniądze trafią do odbiorcy najpóźniej następnego dnia roboczego, a jeśli zdecydujemy się skorzystać z trybu szybkiego przelewu, to odbiorca może otrzymać nasze środki już w ciągu mniej niż pół godziny. Co ważne, nie wiąże się to z ogromnymi prowizjami – standardowy koszt przelewu to mniej niż 4 złote. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z możliwości szybszej wysyłki, to w zależności od opcji będziemy musieli zapłacić od 9,99 do 14,99 zł – dla kwot transakcji aż do 9000 złotych. Wszystkie te wartości dotyczyły przykładowego przelewu z Polski do Wielkiej Brytanii, jednak w zasadzie w przypadku wszystkich obsługiwanych krajów możemy liczyć na stawki tego rzędu.

Czy Transfergo to bezpieczne rozwiązanie?

To właściwe pytanie – przecież chodzi o nasze pieniądze. Pewnym potwierdzeniem jakości usług oferowanych przez TransferGo jest fakt, że skorzystało z ich usług już ponad 200 tysięcy osób. Oczywiście liczba ta rośnie w każdej chwili. Warto też podkreślić, że firma znajduje się pod stałym nadzorem brytyjskich służb podatkowych – jej działalność
nadzoruje HMRC – Urząd Podatkowy i Celny Jej Królewskiej Mości, a reguluje FCA – Urząd ds. Usług Finansowych. Tym samym, poziom zaufania dla oferowanych usług można uznać za tożsamy z tym, którym obdarzamy tradycyjne banki. Jeśli natomiast interesują nas opinie innych użytkowników – wystarczy odwiedzić portal Trustpilot. Jest to platforma całkowicie niezależna od TransferGo, na której ludzie dzielą się opiniami o usługach, z których skorzystali.

A zatem, jeśli będziemy znów robili przelewy międzynarodowe – to warto zaoszczędzić czas i pieniądze. Zamiast tradycyjnego banku skorzystajmy z platformy TransferGo.

Zobacz też jak oszczędzać pieniądze

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *