Strona główna » Artykuły sponsorowane » Techniki druku na koszulkach

Techniki druku na koszulkach

Koszulki z nadrukiem to najlepszy sposób na wyrażenie własnych poglądów, podkreślenie swojej osobowości czy wyeksponowanie poczucia humoru. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju odzież. Aby jednak nadruki na koszulkach przetrwały długą i intensywną eksploatację, warto zadbać o wysokiej jakości print na koszulce. Poznaj dostępne techniki druku i wybierz tę najlepiej wpisującą się w potrzeby i oczekiwania.

Koszulki z nadrukiem to doskonała alternatywa dla T shirtów dostępnych w sieciówkach odzieżowych. Pozwalają bowiem nie tylko wyróżnić się w tłumie, ale przede wszystkim dopasować napisy na koszulki do własnych preferencji. 

Flex (gładki)

Flex gładki to technika, która wykorzystuje kolorowe folie termotransferowe. Świetnie sprawdzają się do wykonywania niskonakładowych nadruków, które charakteryzują się wysoką trwałością oraz bardzo dobrym nasyceniem kolorów. 

Istotą tej techniki jest ploterowe wycięcie wzoru z folii, która jest pokryta klejem. Następnie dochodzi do jej wgrzania w koszulkę za pomocą termoprasy. 

Flex to technika, którą można wykorzystać na właściwie każdej tkaninie. Dlatego może być nie tylko stosowana do tego, by stworzyć nadruki na koszulki, ale również parasole, czapki, ubrania robocze itp.

Flex cyfrowy (gładki)

Flex cyfrowy oznacza wydruk farbami solwentowymi na specjalnej folii matowej flex. Cechą wyróżniającą jest możliwość wycięcia wzoru nadruku niemal w dowolnym kształcie. Pozostałe parametry są typowe dla klasycznej techniki flex. 

Print na koszulce wykonany tą metodą utrzymuje się nawet wiele lat. Trzeba jednak spełnić kilka warunków: 

  • prać na lewej stronie w temperaturze nieprzekraczającej 40oC,
  • wirować do 500 obrotów na minutę,
  • nie prasować nadruku (można to zrobić na lewej stronie).

Sitodruk

Sitodruk jest najczęściej wykorzystywaną techniką, dzięki której powstają nadruki na koszulki. Wykonywane są za pomocą specjalnych szablonów sitodrukarskich. Tego rodzaju technika bardzo dobre sprawdza się przy dużych nakładach – wtedy jest najtańsza. 

Aby uzyskać koszulki z nadrukiem wysokiej jakości i trwałe, koniecznością jest użycie bardzo dobrych farb. W przeciwnym razie może dochodzić do spierania lub pękania printu. Warto przy tym pamiętać, aby odzież prać w temperaturze do 40oC, wirować do 500 obrotów na minutę oraz nie wybielać. 

Druk cyfrowy DTG

DTG jest jedną z najpopularniejszych technik stosowanych między innymi przez sklep www.megakoszulki.pl, które pozwalają produkować nadruki na koszulki. Na korzyść tego rozwiązania przemawia między innymi bardzo dobrą głębię kolorów, dzięki czemu print na koszulce jest efektowny i trwały. Tego rodzaju opcja świetnie sprawdzi się wówczas, gdy zależy Ci na T shircie z grafiką pełno kolorową grafikę. 

Tego rodzaju technika jest opłacalna nawet przy małych nakładach, ponieważ nie trzeba ponosić kosztów przygotowania – w przeciwieństwie do popularnego sitodruku. 

Haft komputerowy

Haft komputerowy to technika, dzięki której można uzyskać bardzo estetyczny, elegancki i niepowtarzalny efekt. Z uwagi na wysoki koszt przygotowania programu haftującego, znajduje zastosowanie przede wszystkim przy dużych nakładach. 

Tego rodzaju technikę warto wykorzystać, chcąc stworzyć napisy na koszulki. Ważne jest jednak to, aby były one wykonane z grubszego materiału. Chodzi między innymi o polówki, bluzy czy polary. Dla uzyskania ładnego efektu, haft komputerowy należy wykorzystywać wyłącznie do nadruków o niewielkiej powierzchni – pozwala to uniknąć usztywnienia tkaniny. 

To tylko część spośród kilku technik wykonywania nadruków na koszulkach. Przeanalizuj dostępne opcje pod kątem kosztów, trwałości oraz estetyki, a następnie wybierz metodę najbardziej wpisującą się w oczekiwania. 


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x