Sprawdzony sprzęt przeciwpożarowy

Interesuje Cię sprawdzony sprzęt przeciwpożarowy? A może zastanawiasz się, czy w ogóle rozwiązania tego rodzaju są Ci potrzebne? Sprawdź koniecznie, dlaczego warto kupować sprzęt przeciwpożarowy. Zapraszamy do lektury.

BHP, czyli bezpieczeństwo i higiena pracy to aspekty, które należy przestrzegać w każdym zakładzie czy biurze. Bezpieczeństwo wiąże się między innymi z działaniami, jakie należy podjąć na przykład podczas wybuchu pożaru. Oprócz ewakuacji odpowiednią drogą, ważne są także sprzęty przeciwpożarowe, które w każdym zakładzie muszą być umieszczone w odpowiednim miejscu. Jeśli jesteś zainteresowany sprzętem tego rodzaju, sprawdź, co poza gaśnicami warto kupić!

Dlaczego sprzęt przeciwpożarowy jest taki istotny?

Porządny sprzęt przeciw pożarowy jest ważny i powinien występować w każdym miejscu pracy. Najczęściej sprzęty tego rodzaju wykorzystuje się w pierwszej fazie, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Nierzadko dzięki temu może udać nam się uratować cały budynek przed spaleniem, dlatego warto odwiedzić sklep internetowy i dokonać zakupu znaków ewakuacyjnych oraz innych rozwiązań, w które powinno się zaopatrzyć każde z przedsiębiorstw produkcyjnych i innych obiektów. 

Ważne jest także miejsce, gdzie taki sprzęt przeciwpożarowy się umieszcza. Miejsca te wskazuje się już na początku projektowania przestrzeni i zwykle są ustalane z osobą od BHP. Istotne jest, by miejsca te były widoczne oraz łatwo dostępne. Często sprzęt ppoż. instaluje się przy wejściach do pomieszczeń, na korytarzach i klatkach schodowych. Na halach i magazynach należy pamiętać o odpowiednim oznakowaniu miejsc, w których pozostawiamy sprzęt tego rodzaju. Specjaliści informują także, by umieszczać gaśnicę w takim rejonie, by dostęp do niego z każdego miejsca budynku nie przekraczał 30 metrów.

Jaki sprzęt przeciwpożarowy warto kupić?

Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Na przykład w miejscu pracy w biurze należy trzymać w odpowiednim miejscu gaśnicę. W większym pomieszczeniu nierzadko może się okazać, że warto umieścić węża. Gaśnica to także odpowiednie rozwiązanie do użytku indywidualnego w domu. W Internecie znajdziesz tak zwane gaśnice domowe.

Dużą popularnością cieszą się wspomniane gaśnice proszkowe. W nich umieszcza się środek, który wyrzuca się za pośrednictwem sprężonego gazu. W składzie wspomnianego proszka najczęściej stosuje się fosforany sodu lub węglany.

Gaśnice w miejscu pracy stosuje się do gaszenia pożaru w jego pierwszej fazie. Oprócz nich w każdym budynku warto zamieścić hydronetki i koce gaśnicze. Ze sprzętów ppoż. wyróżnia się także łopaty, skrzynie z piaskiem czy drabiny. Nierzadko okazuje się, że warto te rozwiązania mieć w zakładzie i większym miejscu pracy. Dzięki temu będziemy w stanie zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.

Wybierając gaśnicę, zwróć uwagę na jej wielkość. Specjaliści informują, że na każde 100 m2 powierzchni, powinno przypadać od 2 do 3 kg środka gaśniczego.

Polecany sprzęt ppoż. w najlepszej cenie

Jeśli interesują Cię sprawdzone sprzęty przeciwpożarowe w atrakcyjnej cenie, koniecznie sprawdź dostępne rozwiązania na https://allegro.pl/kategoria/artykuly-bhp-sprzet-ppoz-110250. Można to zrobić w trybie podglądu bez potrzeby składania zamówienia. Gwarantujemy, że na tej platformie znajdziesz interesujące Cię produkty – nie tylko droższe, ale i tańsze i równie skuteczne. Dużą zaletą korzystania ze wspomnianego serwisu jest to, że zamówienie możesz złożyć, nie wychodząc z domu. Paczka również zostanie dostarczona na wskazany adres.

W ofercie poza gaśnicami znajdziesz także odpowiednio zaopatrzone apteczki. To kolejny element, który musi znaleźć się na wyposażeniu każdego miejsca pracy! Na wskazanej platformie znajdziesz całe zestawy, składające się właśnie z gaśnicy (6 kg), apteczki oraz wymaganych instrukcji BHP i różnych oznaczeń. Nie zwlekaj i sprawdź dostępne oferty już teraz, a łatwo zabezpieczysz strefy zagrożenia.


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx