Strona główna » Artykuły sponsorowane » Siła stali – ekonomiczne i kompleksowe podejście do biznesu

Siła stali – ekonomiczne i kompleksowe podejście do biznesu

Hale stalowe zmieniły rynek budowlany. Coraz częściej można je zobaczyć już nie tylko na prowincjach, ale nawet w środku miasta. Wszystko to wynika z ich licznych zalet i szerokiego zastosowania. W tym artykule przyglądamy się bliżej sile stali i radzimy, u kogo warto zainwestować w obiekt stalowy.

Dlaczego stal?

Hale ze stali powoli wypierają budynki murowane i żelbetowe o podobnym przeznaczeniu. Nie jest to jednak efekt chwilowej mody, a zasługa realnych korzyści, które sprzyjają każdemu biznesowi. Najważniejsze zalety takiej konstrukcji to:

  1. Szybka budowa – proste obiekty stalowe można postawić już w 3 tygodnie, co jest rekordowo krótkim czasem budowy. Obiekty innego typu o porównywalnej wielkości powstają bowiem znacznie dłużej (zazwyczaj 1,5-2 miesiące). Inwestor ma więc pewność, że jego biznes szybko zacznie na siebie zarabiać.
  2. Cena – chociaż sama budowa hali stalowej niekoniecznie jest tania, to oszczędności na takiej inwestycji są niepodważalne. Wynikają one z niskich kosztów konserwacji i napraw obiektu oraz z faktu, że budowa trwa krótko, czyli budynek krócej generuje straty.
  3. Duża funkcjonalność – obiekty stalowe dają inwestorowi wiele możliwości. Dzięki ich nietypowej konstrukcji, która opiera się na technologii modułowej, są to jedyne obiekty, które można rozłożyć i ponownie postawić w innym miejscu (konieczne jest jedynie wylanie fundamentów). Przedsiębiorca może więc sprzedać halę innemu inwestorowi, jeśli zmieni swoje plany. Modułowość sprawia też, że rozbudowa hali jest bardzo prosta, a awarie nigdy nie należą do tych z kategorii “beznadziejne”.
  4. Szerokie zastosowanie – budynki stalowe znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach, nawet w tych nieoczywistych jak handel czy rolnictwo.

Zastosowanie hal stalowych

Jak wspomnieliśmy, siła stali polega też na jej szerokim zastosowaniu. Teraz rozwiniemy nieco ten wątek.

Hale ze stali kojarzą się przede wszystkim z przemysłem i, rzeczywiście, takie ich wykorzystanie jest też najczęstsze. Bez problemu sprawdzają się w logistyce czy jako hale wielkopowierzchniowe hale magazynowe. Ich zastosowanie może być jednak zupełnie inne. Konstrukcje stalowe chętnie wykorzystują też… rolnicy. Stawiane są wtedy w roli magazynów na płody rolne lub maszyny albo wykorzystywane jako obiekty hodowlane. 

Co ciekawe, stal znajduje też swoje zastosowanie w handlu. Galerie czy hale handlowe z wykorzystaniem takiej konstrukcji nie są już żadną nowością. W przypadku wielu budynków laik nie jest nawet w stanie stwierdzić, czy budynek powstał na tej samej zasadzie co dobrze mu znane hale przemysłowe, co wynika z dużego postępu w technologii budowy hal. Dziś mogą to być budynki nawet reprezentatywne. Warto jednak mieć na uwadze, że taki efekt nie będzie możliwy, jeżeli powierzymy budowę złej firmie.

Jeśli chodzi o profesjonalne wykonawstwo, szczególnie polecamy Commercecon. To jedna z nielicznych firm, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie budowy hal stalowych.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x