Strona główna » Artykuły sponsorowane » Praca tymczasowa – na czym polega praca agencji pracy tymczasowej?

Praca tymczasowa – na czym polega praca agencji pracy tymczasowej?

Popularność agencji pracy rośnie, wraz z zapotrzebowaniem na specjalistów, zarówno na polskim rynku, jak i za granicą. W Internecie wciąż natrafiamy na pytania dotyczące współpracy z agencją pracy, dlatego postanowiliśmy zebrać wszystkie informacje na ten temat w jednym artykule. Mamy nadzieję, że w ten sposób wszelkie wątpliwości związane z pracą tymczasową zostaną rozwiane.

Jak działa agencja pracy tymczasowej?

Działanie agencji pracy tymczasowej opiera się na znalezieniu i dostarczeniu pracowników do pracodawcy, z którym zawarła współpracę. Agencja przejmuje również obowiązki związane z zatrudnieniem, takie jak załatwienie wszelkich spraw formalnych i przygotowanie pracownika do pracy.

Agencja pracy tymczasowej jest więc dla pracownika formalnym pracodawcą i oddelegowuje go do pracy w firmie swojego klienta, który w tym momencie staje się tzw. pracodawcą użytkownikiem. To nic innego jak trójstronna umowa, której wszystkie ustalenia dotyczą trzech stron umowy: agencji, pracodawcy użytkownika (czyli klienta) i pracownika.

Agencja pracy tymczasowej skupia się głównie wokół dwóch aspektów:

 • rekrutuje i poszukuje kandydatów do pracy – w imieniu swojego klienta zajmuje się poszukiwaniem kandydatów na wybrane stanowiska. Korzysta w tym celu z własnych baz danych, portali ogłoszeniowych, forów dyskusyjnych czy mediów społecznościowych. Dzięki takim możliwościom może w krótkim czasie pozyskać pracowników, gotowych do zatrudnienia.
 • obsługuje pracowników w trakcie ich zatrudnienia – chodzi tu głównie o to, że do zadań agencji należy również skierowanie przyszłych pracowników na odpowiednie badania, przygotowuje wszelkie dokumenty i umowę, a w dalszym etapie również nalicza i wypłaca pracownikowi wynagrodzenie, rozlicza urlop czy wystawia świadectwo pracy.

Jak wygląda współpraca z agencją pracy tymczasowej?

 1. Klient zgłasza się do agencji z zapytaniem ofertowym.
 2. Agencja przygotowuje ofertę, analizuje zapytania i ustala wysokość marży.
 3. Po akceptacji warunków następuje podpisanie umowy.
 4. Agencja poszukuje kandydatów i wybrane CV przekazuje klientowi.
 5. Klient wybiera kandydatów – agencja kieruje ich na badania i następnie podpisuje z nimi umowę.

Marża agencji pracy tymczasowej

Marża agencji pracy tymczasowej to:

 • koszt pozyskania i zatrudnienia kandydatów,
 • pełna obsługa administracyjno-kadrowa,
 • opieka konsultanta nad zatrudnionymi podczas trwania współpracy,
 • koszty poszukiwania nowych pracowników w sytuacjach awaryjnych.

Korzyści korzystania z agencji pracy tymczasowej

Przede wszystkim agencja zatrudnienia ma dostęp do bogatej bazy ofert pracy, co daje tym samym możliwość zdobycia niezbędnego doświadczenia u wielu pracodawców oraz pozwala na uzyskanie nowych kwalifikacji. Dzięki agencji mamy szansę szybciej zaistnieć na rynku pracy zarówno polskim, jak i zagranicznym. Co więcej, agencje pracy tymczasowej odpowiadają za wszystkie kwestie formalno-prawne oraz kontakt z pracodawcą (nawet za granicą), co umożliwia nam podjęcie bezpiecznej pracy.

Podjąć się pracy tymczasowej może każdy, nie trzeba mieć żadnych uprawnień oraz kursów, które potwierdzałyby dane umiejętności (są jedynie mile widziane). Mamy możliwość pracować w elastycznych godzinach pracy bez większych ograniczeń, np. związanych z wiekiem podczas podpisywania umowy. Można pracować w branżach, których łatwo o swój rozwój zarówno osobisty, jak i zawodowy. Musimy również mieć na uwadze fakt, że bardzo często z pomocy agencji pracy tymczasowej korzystają osoby, które chcą znaleźć zatrudnienie za granicą. Wszystko to za sprawą tego, że mogą liczyć na legalną pracę, dobre warunki zatrudnienia, a dodatkowo większość spraw załatwianych jest z pomocą agencji.

Szukasz odpowiedniej agencji, która pomogłaby Ci znaleźć zatrudnienie poza granicami kraju? Praca za granicą – Poland WorkForce to świetne rozwiązanie. Przeglądaj ogłoszenia spośród wielu branż oraz na różne stanowiska i wybierz wymarzoną pracę za granicą z pomocą agencji tymczasowej.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x