Strona główna » Artykuły sponsorowane » Pozabankowa karta kredytowa – jest łatwiejsza do uzyskania i tańsza niż pożyczka. Kto może ją dostać?

Pozabankowa karta kredytowa – jest łatwiejsza do uzyskania i tańsza niż pożyczka. Kto może ją dostać?

Choć karta kredytowa jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, wiele osób nie może jej otrzymać nawet w ramach obecnych praktyk bankowych. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku pozabankowych kart kredytowych. Łatwiej jest zostać posiadaczem karty, nawet jeśli nie ma się historii kredytowej, na przykład ze względu na młody wiek. Co więcej, okazuje się, że takie rozwiązanie jest tańsze niż tzw. płatność ekspresowa. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz chętniej sięgają po tego typu instrument finansowy. Co powinieneś wiedzieć o pozabankowych kartach kredytowych i dla kogo są one dobrym rozwiązaniem?

O kartę można wnioskować online

Pozabankowe karty kredytowe Axi-Card to rozwiązanie, w którym formalności ograniczone są do minimum. Wniosek o kartę składa się więc poprzez wypełnienie krótkiego formularza online. Sama weryfikacja osoby ubiegającej się o limit kredytowy jest naprawdę prosta i co najważniejsze, nie wymaga wizyty w stacjonarnym oddziale firmy, w której ma być złożony wniosek o kartę kredytową. Na koniec karta jest odbierana i dostarczana przez firmę kurierską.

Kartą kredytową pozabankową można płacić gotówką i płatnościami gotówkowymi. Limit może być wykorzystany do transakcji internetowych i transgranicznych. Wiele firm, sklepów, hoteli czy wypożyczalni samochodów preferuje lub wręcz wymaga, aby płacić kartą kredytową, w zamian oferując możliwość udziału w atrakcyjnych programach lojalnościowych. Może się więc zdarzyć, że płacąc kartą kredytową, coś oszczędzamy lub otrzymujemy ekskluzywną ofertę.

Coraz więcej osób interesuje się pozabankowymi kartami kredytowymi. Czy jest to rozwiązanie dla każdego?

Karty pozabankowe to z pewnością dobra propozycja dla tych, których zniechęcają procedury banków lub którzy po prostu nie spełniają bankowych wymagań dotyczących linii kredytowej. W wielu przypadkach warunkiem uzyskania karty bankowej jest przedstawienie dotychczasowej historii kredytowej i terminowe spłacanie zadłużenia. Co jednak zrobić, jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z kredytu i nie mamy takiej historii? Rozwiązaniem jest karta pozabankowa. Uzyskując kartę pozabankową i spłacając limit w terminie, budujesz pozytywny wizerunek siebie jako kredytobiorcy, co może być przydatne w przyszłości, np. przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny.

Jakie są warunki uzyskania pozabankowej karty kredytowej?

To zależy głównie od oferty, z której chcesz skorzystać. Jednak najczęściej spotykane z nich to

  • Posiadanie własnego konta bankowego,
  • Posiadasz umowę o pracę z minimalnym miesięcznym dochodem (np. 1 200 zł) lub emeryturę.
  • Musisz mieć ukończone 21 lat.

Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x