Strona główna » Artykuły sponsorowane » Możliwości programu do fakturowania

Możliwości programu do fakturowania

Użytkowanie programu do faktur jest dziś dla każdego przedsiębiorcy oczywistością. Niezależnie od wielkości firny, możliwość szybkiego wystawienia faktury elektronicznej jest niezbędna. Poszczególne firmy mają jednak odmienne potrzeby, stąd też duża różnorodność dostępnych na rynku oprogramowań.

Co umożliwia program do fakturowania?

Faktura elektroniczna to najważniejszy dokument generowany przez oprogramowanie. Jak się jednak okazuje, nawet najbardziej podstawowe systemy oferują o wiele więcej funkcjonalności.

Zestaw funkcji podstawowych

Wiele darmowych programów pozwala użytkownikom generować faktury VAT oraz proformy w formie elektronicznej. Do standardu należy także funkcja wystawiania rachunku za usługi lub towary. Kolejnym z najbardziej podstawowych dokumentów elektronicznych generowanych przez program jest faktura zaliczkowa. Powyższe funkcjonalności zwykle wystarczają przedsiębiorcy prowadzącemu jednoosobową, usługową działalność gospodarczą. Jednak już w przypadku sprzedawców, czy większych firm, mocno odczuwalny może być brak możliwości wystawienia dokumentu KW (kasa wydała), czy też stworzenie korekty faktury.

Program dla wymagających

Decydując się na bardziej zaawansowany program do faktur, użytkownik uzyskuje wiele dodatkowych funkcjonalności. Ich zakres zależy oczywiście od wybranego pakietu usług, jednak przeważnie można liczyć m.in. na:

  • eksport plików (do PDF, XLS itd.) – rozwiązanie dające możliwość zachowania porządku w dokumentacji.
  • możliwość wydruku dokumentów – nie w każdej sytuacji faktura elektroniczna okazuje się wystarczająca.
  • indywidualny wzór faktury – klient wprowadza własne nagłówki, zmienia kolor i układ tekstu.
  • pełną obsługę dokumentacji firmowej – dobry program nie tylko generuje faktury i rachunki, ale również może być wykorzystany do ewidencji VAT, porządkowania danych czy podsumowania wydatków.
  • weryfikację płatników i wiele innych – funkcjonalność zwiększająca bezpieczeństwo transakcji.

Kompleksowy program dla firm

Poszukując programu umożliwiającego sprawne rozliczenie z kontrahentem, warto zwrócić się ku rozwiązaniom kompleksowym. Mowa o portalach lub programach komputerowych, dzięki którym nie tylko może zostać wystawiona faktura elektroniczna na portalu Faktury.pl, ale także istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych funkcjonalności. Kompleksowe usługi w tej dziedzinie świadczy program firmy Faktury.pl, przez który faktura elektroniczna może zostać wystawiona w 35 językach. Ponadto, wszelkie dane kontrahentów są zapisywane i archiwizowane w systemie, przez co użytkownik nie musi się martwić ich ewentualną utratą. Program pomaga także kontrolować wydatki i koszty, regularnie generując przydatne raporty.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x