agencja marketingowa Harbingers

Możliwości hostingowe – poczytaj, nim zdecydujesz

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że to nie tyle jakość strony www, którą posiadasz oraz niekoniecznie wyłącznie standardy jej wykonania wpływać mogą w mniejszym lub większym stopniu na to, jakie dany serwis przyniesie Ci zyski, czy na ile rozsławi przekazywane przez Ciebie treści? Równie kluczowym elementem okazuje się także wybór optymalnego środowiska hostingowego i właściwej infrastruktury serwerowej.
Hosting współdzielony
To zupełna podstawa wszelkich ofert każdego dostawcy hostingowego. Można stwierdzić, iż w pewnym sensie jest to takie minimum, jeśli chodzi o wszelkie dostępne dziś warianty serwerowe. Plusem jest niewątpliwie niska cena wiążąca się z takim rozwiązaniem, a także za korzyść uznaje się jego powszechność. Warto jednak przyjrzeć się bliżej również pewnym wyraźnym minusom wiążącym się z taką usługą, a mianowicie – to nie jest zbyt polecany wariant dla rekinów wirtualnego biznesu z potężnymi witrynami i olbrzymim ruchem na nich generowanym. Nie jest to też niewątpliwie za bardzo przyszłościowy hosting, który byłby w stanie sprostać wymogom i oczekiwaniom ambitnych, mających dalekosiężne plany rozwojowe względem swojej strony internetowej czy platformy blogowej. Pamiętać trzeba, że opisywany model jest ekonomiczny i raczej nie odczujesz za bardzo kosztów związanych z inwestycją w niego, ale z drugiej strony wybierając go, narażasz się na ewentualne przerwy w pracy Twojej strony, a to na skutek za dużego obciążenia serwera przez innego klienta danego dostawcy, czy też awarię tymczasową, bądź za małe zasoby, jak na Twoje przyszłe potrzeby.
VPS
W ofertach firm takich jak Linuxpl.com, czyli marek polecanych i cenionych na rynku marek hostingowych, można natrafić na kilka wariantów serwera VPS. Co to takiego? W wielkim skrócie, jako Virtual Private Server, bowiem tak nazywa się ta maszyna w pełnym brzmieniu, rozumie się wysokiej klasy usługę hostingową, która bazuje na wygospodarowaniu dla indywidualnego klienta osobnej części serwera, która zarazem jest oddzielona od pozostałych konsumentów tego samego dostawcy. Co to daje? W praktyce to ogrom rozmaitych korzyści. Po pierwsze, nie jesteśmy zdani na innych – nie interesują nas jakieś tam przeciążenia, jak w przypadku hostingu współdzielonego, bowiem dysponujemy własnymi zasobami, w które nikt nie ingeruje. Po drugie, komfort użytkowania – bez specjalistycznej wiedzy technicznej, bez trudu damy radę „zabawić się” w administratora, osobiście wprowadzając wszelkie konfiguracje, zmieniając parametry, rozszerzając je itd. – wszystko w zależności od własnych upodobań i aktualnego zapotrzebowania.
Serwer dedykowany
Jako produkt z najwyższej półki, na który powinni i mogą sobie pozwolić Ci prężnie działający w sieci, z bardzo potężnymi serwisami internetowymi, mocno rozbudowanymi i silnie zaawansowanymi, uznać należy serwer dedykowany. Jest to niezawodne rozwiązanie, od jakiego nie ma na dziś dzień w zasadzie nic lepszego. Owszem idzie to w parze z nieco wyższymi kwotami należnymi za taką usługę hostingową, ale efekty jego użytkowania widoczne są gołym okiem, od razu po przerzuceniu się na ten wariant. Mamy pełną swobodę, sto procent niezależności, opcję samodzielnego administrowania, konfigurowania, niczym nieskrępowane zasoby i brak jakichkolwiek limitów. Tak jak pakiet z VPS, tak i opcję serwera dedykowanego posiada w swej atrakcyjnej i promocyjnej ofercie wymieniona już wcześniej marka Linuxpl.com.

Dodaj komentarz