Jobsora.com – jak znaleźć lepszą pracę?

Aktualna praca często nie daje wystarczającej satysfakcji lub zwyczajnie zarobki są nieadekwatne do zajmowanego stanowiska. Nierzadko zdarza się, że podobnie wykształcone osoby, o podobnym doświadczeniu zarabiają zdecydowanie więcej. Dość istotną sprawą w kwestii zarobków jest miasto, w którym znajduje się firma, ale nie jest to regułą. Dość powszechne są sytuacje, gdzie firmy znajdują się w tym samym mieście i oddalone są od siebie najwyżej o kilka kilometrów, a różnica w zarobkach jest bardzo duża. Są 2 możliwości polepszenia swojej sytuacji: podwyżka, albo poszukanie nowej, lepszej pracy. Co zrobić, gdy podwyżka nie wchodzi w grę? Poszukać innej pracy np. na portalu Jobsora.

Czym jest Jobsora?

Portal Jobsora pozwala w łatwy sposób przeszukać oferty pracy w różnych krajach na świecie. Pozwoli to znaleźć pracę, która spełni nasze oczekiwania, również finansowe. Strona jest wprawdzie globalna, ale oczywiście dostępna jest również polska baza ofert. Znaleźć ją można wchodząc na adres https://pl.jobsora.com/.

Dlaczego Jobsora

Szukając odpowiedniej pracy wykorzystać można precyzyjną wyszukiwarkę, która pozwala wyszukiwać zarówno po konkretnym stanowisku jak i ewentualnej lokalizacji firmy. Wyszukiwanie nie musi ograniczać się do miasta bowiem może dotyczyć również np. gminy czy województwa. Wszystko jest kwestią tego, jak daleko bylibyśmy skłonni dojeżdżać i o ile wzrosnąć musiałyby zarobki by było to opłacalne.

Drugą istotną kwestią, jeśli chodzi o wyszukiwanie jest oczywiście pensja. Nie ma sensu zmieniać pracy, gdyby zarobki miałyby być takie same lub niższe. Dostępna jest, więc możliwość szukania po określonych widełkach płacowych. Wybranie odpowiedniego miejsca, stanowiska i oczekiwanych zarobków pozwala szybko zorientować się czy w okolicy dostępne są oferty, które spełniają nasze oczekiwania.

Kolejna kwestia to możliwość filtrowania ofert pracy po czasie czyli kiedy dana oferta pojawiła się w internecie. Wybierając świeższe oferty jest większa szansa na to, że na dane stanowisko nie znaleziono jeszcze odpowiedniego kandydata.

Oferta znaleziona – co dalej?

Portal Jobsora wyświetla w wynikach wyszukiwania oferty dostępne na różnych portalach, a po znalezieniu interesującej nas oferty można od razu przejść do Aplikowania klikając odpowiedni przycisk. Zostaniemy w tej sytuacji przekierowani do strony, gdzie znajduje się dana oferta wraz z możliwością aplikacji na dane stanowisko. Od szukania odpowiedniej oferty to aplikowania nie mija dużo czasu, co z pewnością jest sporą zaletą szukania pracy przez internet.

Zalety szukania pracy przez internet

Jest kilka możliwości poszukiwania pracy:

  • Informacje od znajomych. Pracujący w danej firmie znajomi często informują o zapotrzebowaniu na dane stanowisko. Niestety w tej sytuacji ograniczeniem jest to, że ilość znajomych w różnych firmach nie jest najczęściej wystarczająco duża by mieć odpowiednie rozeznanie w kwestiach ofert pracy.
  • Powiatowe Urzędy Pracy. Niby pomagają, ale każdy wie, że nie trafiają tam wszystkie dostępne oferty, a nawet jeśli to na rozmowy wysyłane jest całe grono kandydatów, którzy zarejestrowani są jako bezrobotni. Znacznie zmniejsza to szanse na dostanie danej pracy.
  • Szukanie w internecie na stronach do tego przeznaczonych, takich jak wspomniany portal Jobsora. Niezaprzeczalną zaletą takiego rozwiązania jest szybkość przeszukiwania dużej ilości ofert, ich baza oraz możliwość bezpośredniego aplikowania na dane stanowisko. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie jak powyższe.


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx