Jaka jest maksymalna kwota pożyczki online?

Prawo nie określa, jaka jest maksymalna możliwa do zaciągnięcia kwota pożyczki. To zatem same firmy pożyczkowe ustalają górną granicę wypłacanych wartości. I mimo tego, że z wysokimi kwotami kojarzą się raczej kredyty bankowe, to na rynku można znaleźć instytucję pozabankową, która również oferuje spore pożyczki. Mają przy tym pewien bardzo istotny atut: wypłacają pieniądze nawet w zaledwie kilka minut od złożenia wniosku. Ile najwięcej można pożyczyć online – i u kogo? Sprawdzamy!

Pożyczka do 60 tysięcy przez internet

Przeglądając strony internetowe firm pożyczkowych, można szybko zauważyć, że najpopularniejszym modelem są pożyczki do 10 tysięcy i do 20 tysięcy online. Rzadko która instytucja pozabankowa oferuje wyższą kwotę, szczególnie że duża część z nich to tak zwane chwilówki – pożyczki na 1 lub 2 miesiące. Na ich tle wyróżnia się firma Smartney, która oferuje pożyczki do 60 tysięcy złotych i to na okres nawet do 96 miesięcy.

To kwota, która przypomina już konsumencki kredyt bankowy, znacznie się jednak od niego różni. Przede wszystkim pod względem czasu oczekiwania na otrzymanie decyzji kredytowej. Smartney automatycznie sprawdza zdolność kredytową, dzięki czemu zarówno decyzję, jak i pieniądze dostaje się w maksymalnie kilka minut. Nie trzeba też dostarczać żadnych zaświadczeń ani dokumentów finansowych. Weryfikacja klienta następuje na podstawie jego danych z dowodu osobistego oraz konta bankowego – podczas bezpiecznej sesji z Kontomatik.

Maksymalna kwota pożyczki a zdolność kredytowa

Czy to pożyczka 5 tysięcy online, czy próg pożyczki sięga 60 tysięcy, rzeczywista kwota możliwa do uzyskania jest uzależniona od zdolności kredytowej. Oznacza to, że nie każdy będzie mógł uzyskać tyle, ile maksymalnie oferuje dana firma. Dla przykładu pożyczka 60 000 zł w przypadku jednej osoby może dać możliwość pożyczenia do 60 tysięcy, innej – do 20 tysięcy, a jeszcze innej – do 5 tysięcy.

Nie sposób przy tym jednoznacznie wskazać, jakie zarobki trzeba mieć, by sięgnąć tego najwyższego progu. Wszystko uzależnione jest od wewnętrznych regulacji pożyczkodawcy oraz innych danych składających się na zdolność kredytową, takich jak miesięczne koszty utrzymania, inne zobowiązania finansowe czy wnioskowany okres spłaty.

Warto pamiętać, że w przypadku odrzucenia wniosku o pożyczkę na wybraną przez siebie kwotę, można skontaktować się telefonicznie z pożyczkodawcą i dopytać o maksymalną wartość możliwą do uzyskania. Decyzja odmowna nie zawsze dotyczy bowiem przyznania pożyczki samego w sobie – może dotyczyć wyłącznie wnioskowanej kwoty. Co więcej, niektóre firmy – np. Smartney – już na etapie wnioskowania wskazują maksymalną zdolność kredytową danego klienta. W tym przypadku, jeśli zawnioskował np. o 10 tysięcy zł, to uzyska informację o tym, że może pożyczyć np. maksymalnie 8 tysięcy zł albo dużo więcej, np. nawet do 60 tysięcy zł.


Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten tematx