Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak zwiększyć wydajność pracownika na home office?

Jak zwiększyć wydajność pracownika na home office?

Praca zdalna dla wielu pracodawców jawi się jako danie pracownikowi zielonego światła na zmniejszenie produktywności. Niepotrzebnie, ponieważ badania bardzo pozytywnie oceniają model home office, zwłaszcza kiedy właściciel firmy wdroży pewne działania i środki, które pozwolą na zwiększenie wydajności pracowników. Jakie? Podpowiadamy.

Odpowiednie zarządzanie zespołem

Praca zdalna wymaga umiejętnego zarządzania zespołem. Należy na bieżąco monitorować działania, jakie podejmują pracownicy. Kontrola ta powinna być jednak przeprowadzona w taki sposób, aby mieli oni możliwość swobodnej realizacji pewnych działań. W tym celu pracodawca może korzystać z różnego rodzaju narzędzi i programów, które pomagają zarządzać czasem i projektami. Sprawdzą się one również w monitorowaniu działalności zespołu.

Poza regularnymi raportami postępów pracodawca powinien również umożliwić swoim podwładnym zadawanie pytań i rozwiązywanie problemów dotyczących danego projektu na forum, na przykład podczas codziennych lub cotygodniowych spotkań za pośrednictwem platform do wideokonferencji. Ułatwienie komunikacji między poszczególnymi pracownikami, jest szczególnie ważne w takim modelu pracy.

Stałe godziny pracy i zapewnienie odpowiedniego sprzętu pracownikom

Ustalenie ram czasu pracy pozwoli na wykonywanie obowiązków przez cały zespół w tym samym okresie, dzięki czemu w razie problemów lub pytań ich komunikacja będzie zdecydowanie ułatwiona. Praca późnym wieczorem lub popołudniami w przypadku większości osób wiąże się z mniejszą wydajnością. Warto pozostawić nieco elastyczności oferując na przykład możliwość rozpoczęcia pracy między 7:00 a 10:00 i zakończenia jej między 15:00 a 18:00.

Warto zapewnić swoim pracownikom również sprzęt do pracy — zazwyczaj jest to komputer i telefon. Dzięki temu pracodawca będzie miał pewność, że jego podwładni mają dostęp do odpowiednich programów, a urządzenia są sprawne i odpowiednio chronione.

Benefity dla pracowników

Wydajny pracownik to zdrowy i wypoczęty pracownik. Dlatego warto zagwarantować swoim podwładnym dostęp do prywatnej opieki medycznej oraz karnety na siłownię, fitness lub basen, dzięki którym po wielu godzinach spędzonych przy komputerze będą mogli zadbać o swoją kondycję fizyczną, odpocząć i efektywniej pracować. Sport jest bardzo ważnym elementem życia każdego człowieka, który nie tylko zapewnia mu utrzymanie odpowiedniej wagi, ale również mocno wpływa na jego kondycję psychiczną — redukuje stres, relaksuje i uspokaja. Potwierdzają to przedstawiciele takich firm, jak zakłady bukmacherskie Noblebet.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x