Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak zarabiać pieniądze na akcjach?

Jak zarabiać pieniądze na akcjach?

Akcje to obecnie najpopularniejsze opcje inwestycyjne. Jeśli chcesz zostać skutecznym inwestorem giełdowym, przeczytaj ten artykuł teraz.

JAK ZARABIAĆ PIENIĄDZE NA GIEŁDZIE?

Jeśli szukasz sposobu na zdywersyfikowanie swojego portfela inwestycyjnego, jedną z zalecanych opcji jest inwestowanie pieniędzy w akcje.

Po walutach obcych i obligacjach, akcje stanowią trzeci co do wielkości obszar rynku w branży finansowej, co prowadzi do większego zaangażowania. Niniejszy artykuł przedstawi podstawy działania tych aktywów oraz wyjaśni, jak generować zyski na polskim rynku akcji.

CO TO JEST RYNEK AKCJI?

Z samej definicji, akcje to udziały, które są emitowane przez spółki publiczne, fundusze inwestycyjne, produkty wspólnego inwestowania i inne. Instrumenty te mogą być kupowane i sprzedawane prywatnie lub na giełdach papierów wartościowych, które ściśle regulują transakcje akcjami, aby zagwarantować finansową przejrzystość, uniemożliwić planowanie oszustw, zabezpieczyć uczestników i przynieść zysk gospodarce narodowej.

Każda jurysdykcja będzie miała inną giełdę papierów wartościowych do zarządzania transakcjami kapitałowymi; na przykład trzy formalne giełdy w Stanach Zjednoczonych to New York Stock Exchange (NYSE), American Stock Exchange (AMEX) i National Association of Securities Dealers (NASDAQ), podczas gdy Polska ma Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych (GPW).

W zależności od celów inwestycyjnych, doświadczenia i skłonności do ryzyka, inwestor określa, ile akcji powinien posiadać, jak długo trzymać te aktywa, na jakie branże zwrócić uwagę i w jakie rodzaje akcji zainwestować tym razem (np. akcje wzrostowe lub akcje o dużej wartości). Jeżeli chcemy korzystać z wartości wewnętrznej instrumentu bazowego, takiej jak prawa głosu i częściowe wpływy z rocznych zysków spółki, powinniśmy skupić się na strategii „kup i trzymaj”. Z kolei, jeśli wolisz zarabiać na spekulacji krótkotrwałymi ruchami cen, lepszą opcją jest handel akcjami w systemach pozagiełdowych.

Zalety handlu akcjami w Polsce

Polska, jako pierwszy członek byłego bloku sowieckiego awansowany do grupy krajów rozwiniętych przez FTSE w 2028 r., potwierdza swój godny podziwu status w Europie, dowodzi szybkiego wzrostu gospodarczego i solidnych wyników finansowych w ciągu ostatniej dekady. Z tego powodu, jurysdykcja pozycjonuje się jako bezpieczny rynek inwestycyjny z rozwiniętą infrastrukturą handlową, usługami potransakcyjnymi i bezpieczeństwem. Ponadto, inne wyróżniające się kryteria, takie jak wysoko wykwalifikowana siła robocza, efektywność polityki podatkowej i dobrze zarządzane zadłużenie publiczno-prywatne, również wpływają na korzystne perspektywy dla inwestorów, którzy planują wejść na polski rynek.

Ponieważ profesjonalni ekonomiści przewidują, że Polska może w przyszłości osiągnąć lepsze wyniki niż inne gospodarki krajów Unii Europejskiej. Nie dziwi więc fakt, że GPW jest atrakcyjną propozycją dla inwestorów giełdowych w tym regionie. Giełda jest również członkiem inicjatywy ONZ Sustainable Stock Exchange (SSE), w ramach której dobrowolnie zobowiązuje się do ujawniania informacji na temat ochrony środowiska przez spółki notowane na GPW i wspierania zrównoważonej gospodarki. Nawet jeśli handlujesz akcjami poza giełdą, nadal czujesz się bezpiecznie pracując z wiarygodnym brokerem regulowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) lub innego regulatora europejskiego.

Dlaczego powinieneś handlować akcjami z NSBroker?

Jeśli strategie długoterminowe nie są Twoim celem, spekulacja akcjami za pomocą systemu pozagiełdowego jest porządnym wyborem. Niemniej jednak, ten styl handlu może wiązać się z większym ryzykiem napotkania częstych oszustw, więc równie ważne jest, aby znaleźć regulowanego brokera, jeśli chcesz wejść na rynek akcji bardziej płynnie. NSBroker jest wśród tych godnych zaufania firm i oto powody, dla których powinieneś handlować akcjami z tym brokerem:

Regulacje właściwych organów

NFSX Ltd., założyciel NSBroker, jest zlokalizowaną na Malcie firmą podlegającą ścisłej regulacji przez Malta Financial Services Authority (MFSA). Ponadto, firma działa zgodnie z europejską dyrektywą w sprawie rynków instrumentów finansowych (MiFID), aby zapewnić klientom w Europejskim Obszarze Gospodarczym bezpieczne usługi inwestycyjne i uczciwe środowisko handlowe. Co więcej, broker jest autoryzowany przez różne organy administracyjne w poszczególnych krajach Unii Europejskiej ( np. BaFin, ACP lub CNMV), spełniając tym samym najwyższe standardy handlowe i dając swoim rezydentom handlowe korzyści.

Systemy ochrony klienta

To, co uderza klientów do pracy z NSBroker jest polityka ochrony klienta, które firma wydała w ciągu dziesięciu lat działalności. Zawierają one

  • System rekompensat dla inwestorów: Zgodnie z regulacjami MFSA, inwestorzy w NSBroker otrzymają zwrot pieniędzy, jeśli firma nie wypełni swoich zobowiązań lub zbankrutuje.
  • Ochrona przed negatywnym saldem: Aby zapewnić, że saldo Twojego rachunku nie popadnie w długi, NSBroker wykorzystuje systemy i techniki do automatycznego śledzenia transakcji giełdowych i zarządzania ryzykiem.
  • Segregacja środków: Przejrzystość finansowa w NSBroker przejawia się w całkowitym oddzieleniu Twoich depozytów od środków firmy. Ponadto, wszystkie zadania biznesowe organizacji są niezależnie kontrolowane przez Price Waterhouse Coopers (PwC) w celu sprawdzenia, czy jej działania spełniają normy branżowe.

Partnerstwo z dużymi firmami zapewniającymi płynność finansową

Jako czysty broker ECN, firma współpracuje z czołowymi europejskimi i uniwersalnymi bankami, takimi jak Barclays czy Deutsche Bank, aby zapewnić łatwość obrotu akcjami i najlepsze dostępne ceny.

Innowacyjna Platforma Handlowa

W NSBroker, możesz przeprowadzać transakcje CFD na akcjach znanych marek na najnowszej platformie transakcyjnej, MetaTrader 5 (MT5). To oprogramowanie, dostępne w wersji na desktopy i telefony komórkowe, jest często aktualizowane i ulepszane, aby zapewnić najlepsze doświadczenia użytkownika. Co więcej, MT5 zapewnia również dostęp do innych rynków finansowych, takich jak Forex, towary, indeksy itp.

Rachunki marżowe

Przy minimalnym kapitale w kwocie 250 dolarów, można wykorzystać możliwości zakupowe do pięciu razy. Wskaźnik ten nie jest tak wysoki, ale jest odpowiedni dla osób początkujących, aby rozpocząć handel z akcji.

Jak dużo powinieneś zainwestować w akcje?

Istnieje przekonanie, że należy mieć ogromne inwestycje, jeśli chcesz zarabiać pieniądze na giełdzie. W przeciwieństwie do tego popularnego przekonania, wielu inwestorów i handlowców indywidualnych mogą stać się bogaci z zakupu i sprzedaży tych instrumentów, chociaż nie mają ogromne kieszenie, aby rozpocząć jak uczestnicy instytucjonalni.

Eksperci finansowi często radzą inwestorom, aby przeznaczali na inwestycje od 10% do 15% swoich dochodów, niezależnie od tego, ile zarabiają. Jeśli do portfela włączymy inne produkty finansowe niż akcje, te 10% oszczędności zostanie jeszcze bardziej podzielone.

Jednak w rzeczywistości, istnieją inne czynniki, które należy rozważyć, aby zdecydować, ile należy zainwestować w akcje, co pociąga za sobą ostateczne cele lub style inwestowania. Przy założeniu, że handlujesz akcjami na platformach pozagiełdowych (OTC), minimalna kwota wymagana do rozpoczęcia handlu może być znacznie mniejsza niż w przypadku inwestowania na giełdach, ponieważ większość domów maklerskich pozwala teraz pracować na rachunku depozytowym i wejść na rynek bez kupowania i posiadania fizycznych akcji. Wiele z nich nie pobiera nawet prowizji, dzięki czemu można otwierać i zamykać wiele transakcji w ciągu jednego dnia.

Zarządzanie ryzykiem na rynku akcji

W porównaniu z otrzymywaniem miesięcznej pensji z pracy biurowej, inwestowanie w akcje i handel wiąże się nie tylko z większymi nagrodami, ale także z większym ryzykiem. Dlatego zarządzanie ryzykiem jest zawsze jedną z najważniejszych zasad, które muszą opanować wszyscy inwestorzy i traderzy przed przystąpieniem do realnych transakcji. Aby zmniejszyć ryzyko finansowe na rynku, przedsiębiorcy powinni postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Poznaj, jak działa rynek: Początkujący traderzy powinni być dobrze zaznajomieni z podstawami rynku już zawczasu. Rozumiejąc to, takie brokery online jak NSBroker oferują bezpłatne kursy na swoich stronach internetowych, aby nauczyć Cię jak działa rynek.
  • Dywersyfikuj swoje produkty inwestycyjne: Nic nie gwarantuje, że akcje, które wybierzesz, zawsze będą przewyższać inne. Dlatego też powinieneś rozłożyć ryzyko inwestycyjne poprzez inwestowanie akcji z wielu branż, które są Ci najbardziej znane.
  • Zbuduj sobie odpowiedny trading plan: Doskonały plan handlowy jest koniecznością, aby pomóc Ci pozostać zdyscyplinowanym z ogólnymi celami inwestycyjnymi i ograniczyć emocjonalne decyzje podczas handlu akcjami. Ponadto, pracując z NSBroker, oferowane jest darmowe konto demo i wirtualne pieniądze, aby sprawdzić, jak opłacalny jest plan przed użyciem go w prawdziwym handlu.
  • Używaj stopów i limitów: Stosowanie zleceń stop-loss i take-profit, które są już zintegrowane z platformą transakcyjną, jest wskazane, aby uniknąć dalszych strat i zablokować potencjalne zyski.
  • Często obserwuj najważniejsze wiadomości: Ważne wydarzenia gospodarcze mają głęboki wpływ na zmiany wartości akcji, dlatego regularne odwiedzanie kalendarza ekonomicznego, który jest dostępny na stronie internetowej brokera i platformie handlowej, najlepiej wspomoże Twoją analizę fundamentalną.
  • Używaj wskaźników technicznych i wykresów: Analiza techniczna jest bardziej istotną umiejętnością dla traderów giełdowych, aby przewidzieć kolejne ruchy na rynku. W NSBroker i innych renomowanych brokerów, narzędzia techniczne są dołączone do platform transakcyjnych, aby pomóc w dokonaniu bardziej dokładnych ocen. To odpowiednio zmniejsza wskaźnik strat w handlu akcjami.

Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x