Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak zarabiać na afiliacji dzięki Allegro?

Jak zarabiać na afiliacji dzięki Allegro?

Chcesz zarobić dodatkowe pieniądze, nie angażując się w tradycyjną sprzedaż na Allegro? Rozwiązaniem może być program afiliacyjny Allegro Polecam, który pozwala na zbieranie punktów za polecanie produktów, wymieniane następnie na atrakcyjne kupony rabatowe. W tym artykule wyjaśniamy, jak dołączyć do programu i skorzystać z jego korzyści, a także przedstawiamy potencjalne zyski, jakie możesz osiągnąć, dzieląc się linkami do wyjątkowych ofert. Sprawdź, czy jest to prosty i dostępny sposób na obniżenie kosztów codziennych zakupów oraz czy program może stanowić interesującą alternatywę dla tradycyjnego prowadzenia sprzedaży.

Jak zarabiać na afiliacji dzięki Allegro?

Choć temat zarabiania na Allegro kojarzy się głównie ze sprzedażą przez firmę, to nawet jako zwykły konsument możesz zwiększyć swoje przychody, korzystając z programu afiliacji Allegro Polecam. W tym artykule wyjaśniamy, co trzeba zrobić, aby dołączyć do programu Allegro Polecam i podajemy informację o tym, ile możesz dzięki niemu zarobić.

Na czym poleca program Allegro Polecam?

Allegro Polecam (nazywane także Allegro Share) to system afiliacyjny Allegro. Jego zasady są proste: zbierasz punkty, a następnie wymieniasz je na nagrody w formie kuponów rabatowych. Jak to działa? Aby zebrać punkty, musisz udostępniać linki do ofert. Jeśli ktoś kupi coś z Twojego polecenia, automatycznie otrzymasz określoną liczbę punktów. W tym kontekście szczególnie ważne jest dzielenie się linkami do szczególnie atrakcyjnych ofert – im bardziej interesujące będą, tym większa szansa, że Twoi znajomi dokonają zakupu.  

Jesteś sprzedającym? Na pewno interesuje Cię kwestia opłat Allegro w kontekście programu Allegro Polecam – tego czy płacisz za to, że ktoś udostępni Twoją ofertę. Jak podaje Pirk Spark, agencja wspierania firm w obsłudze Allegro i prowadzeniu reklam na tym serwisie, sprzedawcy nie muszą obawiać się żadnych kosztów związanych z tym programem afiliacji. Sprzedawcy nie płacą za polecenia ich ofert przez kupujących – mogą tylko na tym skorzystać. 

Ile zarobisz na Allegro Polecam?

Choć korzystając z Allegro Polecam, nie otrzymasz bezpośrednio pieniędzy i tak możesz coś zarobić. Punkty uzyskane za polecanie ofert można wymieniać na kupony rabatowe na zakupy Allegro i, tym samym, obniżać ceny zamawianych produktów (nawet codziennego użycia!). To duża oszczędność w dłuższej perspektywie czasu.

No dobrze, ale ile konkretnie zarobisz? Każde 1 zł wydane na towar kupiony przez Twój link to 1 punkt. W serwisie możesz odbierać kupony rabatowe na kwotę od 10 do 200 zł (ich wartość rośnie co 10 zł). Najniższy rabat otrzymasz już za 600 punktów, z kolei najwyższy za 12 000. W jednym miesiącu możesz maksymalnie zebrać 360 000 punktów, co oznacza zysk na poziomie 600 zł (360 000 punktów / 12 000 punktów = 3 kupony rabatowe po 200 zł każdy). 

Czy generowanie linków afiliacji jest trudne?

Udostępnianie linków w programie Allegro Polecam jest bardzo łatwe. Z benefitów wynikających z uczestnictwa w Allegro Share mogą korzystać wszyscy, którzy posiadają konto Allegro (także właściciele kont Junior). Jedynym warunkiem jest brak jakichkolwiek ograniczeń aktywności, co oznacza, że konto nie może być zawieszone ani posiadać blokad. Zanim przejdziesz do generowania linków afiliacyjnych, musisz jeszcze dołączyć do programu. Zrobisz to w kilka minut, wchodząc na oficjalną stronę Allegro Share.

Generowanie linków również nie sprawia większych trudności (nawet dzieciom), a dzielenie się nimi przypomina zwyczajne dzielenie się linkami ze znajomymi. Aby pobrać swój link afiliacyjny do aukcji, należy nacisnąć na ikonę udostępniania (jest widoczna na każdej aukcji), skopiować link i udostępnić go wybranej osobie w preferowany sposób (np. przez wiadomość e-mail albo ulubiony komunikator). To wszystko. 

Pamiętaj, że im więcej linków będziesz udostępniać i im atrakcyjniejsze oferty wybierzesz, tym więcej punktów uzyskasz! Dla najlepszych rezultatów warto dzielić się jedynie tymi ofertami, które wyróżniają się ceną i/lub dotyczą wyjątkowo pożądanych, modnych produktów.

A może chcesz zacząć sprzedawać na Allegro?

Oczywiście, zarabiać na Allegro można nie tylko dzięki afiliacji. To w końcu popularna platforma sprzedażowa z ogromnym potencjałem do rozwoju! Wydaje Ci się, że to trudne? Wcale nie musi takie być. Na Allegro można prowadzić sprzedaż, nawet nie posiadając firmy – pod warunkiem że z tego tytułu miesięcznie nie zarabia się więcej niż 75% płacy minimalnej. 

Zresztą również sprzedaż z działalnością gospodarczą na starcie nie musi być szczególnie droga. Jeśli tylko zdecydujesz się na stosunkowo tani asortyment z potencjałem i skorzystasz z abonamentu podstawowego Allegro, nie poniesiesz zbyt dużych kosztów początkowych. Brzmi ciekawie, ale potrzebujesz pomocy? Napisz do Pirk Spark i dowiedz się, jak otworzyć sklep od zera i jak wypromować swoje produkty.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x