Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak otrzymać bezpieczną pożyczkę online? Przewodnik krok po kroku

Jak otrzymać bezpieczną pożyczkę online? Przewodnik krok po kroku

Ubieganie się o pożyczkę wielu osobom kojarzy się z długimi godzinami spędzonymi w banku i załatwianiem wielu formalności. Na szczęście dzięki postępującemu rozwojowi technologii od kilku lat możemy w szybki i bezpieczny sposób otrzymać pożyczkę przez internet. W poniższym artykule dowiesz się, jakie są jej zalety i jakie warunki należy spełnić, aby ją otrzymać.

Czym jest pożyczka online?

Pożyczka online to innymi słowy umowa zawierana pomiędzy pożyczkobiorcą (klientem) a pożyczkodawcą (w tym przypadku instytucją parabankową) w celu przekazania środków pieniężnych. Pożyczka online to zobowiązanie pieniężne zaciągnięte za pośrednictwem internetu, które w zależności od potrzeb klienta może przybierać różne formy.

W przeciwieństwie tradycyjnej pożyczki bankowej, aby otrzymać pożyczkę przez internet, nie musimy udawać się do placówki banku w celu jej uzyskania. To świetne rozwiązanie dla osób, które w krótkim czasie potrzebują dodatkowych środków.

Kto może ubiegać się o pożyczkę online?

Choć pożyczka przez internet, w przeciwieństwie do tradycyjnej pożyczki bankowej, może zostać zrealizowana znacznie szybciej, a formalności są ograniczone do minimum, aby ją otrzymać, wciąż należy spełniać określone wymagania:

  • wiek ‒ w większości instytucji pozabankowych minimalny wiek upoważniający do ubiegania się o pożyczkę wynosi 18 lat. Rozważając taki rodzaj wsparcia pieniężnego, warto sprawdzić tę informację w przypadku konkretnej instytucji parabankowej, ponieważ niektórzy pożyczkodawcy oferują pożyczki tylko od 21. lub 25. roku życia;
  • dochód ‒ w większości przypadków pożyczkodawcy wymagają od pożyczkobiorcy stałego dochodu. Jest to zabezpieczenie, dzięki któremu mają pewność, że pożyczkobiorca będzie w stanie w terminie spłacać raty pożyczki. Jednak w przeciwieństwie do pożyczki bankowej, nie jest wymagane posiadanie umowy o pracę. Znaczna część firm pożyczkowych wymaga jedynie dokumentu potwierdzającego przychód stałych środków na nasze konto, jak np. umowa zlecenie, zasiłek lub emerytura.

Ponadto, aby otrzymać pożyczkę przez internet, pożyczkobiorca musi posiadać obywatelstwo polskie, ważny dowód osobisty, aktualny polski numer telefonu oraz adres e-mail.

Pożyczka online krok po kroku

Po zapoznaniu się i wybraniu najlepszej dla nas oferty pożyczki internetowej (np. na stronie Matchbanker) musimy wypełnić wniosek na stronie naszego przyszłego pożyczkodawcy. Zawieramy w nim informacje związane z pożyczką, takie jak jej kwota czy czas spłaty. Ponadto umieszczamy tam swoje dane osobowe oraz informacje o zarobkach.

Następnie konieczna jest weryfikacja naszej tożsamości. Zazwyczaj polega ona na przelaniu minimalnej sumy na konto pożyczkobiorcy. Następnie, jeśli weryfikacja naszego wniosku pożyczkowego będzie pozytywna, pieniądze zwykle od razu zostają przesłane na nasze konto.

Zalety pożyczek bankowych

Do niewątpliwych zalet pożyczek bankowych należy zaliczyć ogromną oszczędność czasu. Bez najmniejszych problemów możesz otrzymać ją bez wychodzenia z domu, w przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek bankowych, a pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel.

Minimum formalności także wpływa korzystnie na popularność pożyczek internetowych. Nie musisz dostarczać kserokopii i skanów dokumentów czy udawać się osobiście do oddziału. 


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
llalla
llalla
3 lat temu

Możliwość uzyskania pożyczki online to o wiele wygodniejsza opcja, niż osobiste ubieganie się o pieniądze. Przede wszystkim oszczędzam czas. W dobie koronawirusa szczegółnie doceniam możliwość pozostania w domu. Kilka razy skorzystałam z takiej opcji i polecam. Wypełnienie formularza zajęło mi chwilę, ale decyzja przyszła błyskawicznie. To nie jest chwyt marketingowy. Jeżeli posiadasz wystarczającą zdolność kredytową, pieniądze trafią na twoje konto dosłownie w pięć minut.

1
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x