Strona główna » Artykuły sponsorowane » Jak legalnie wejść w branżę importu win i wyprzedzić konkurencję?

Jak legalnie wejść w branżę importu win i wyprzedzić konkurencję?

Import wina to duży biznes. Producenci i sprzedawcy wina wiedzą, że koneserzy i miłośnicy tego trunku wiedzą, że propozycje z różnych części świata są naprawdę popularne i starają się odpowiedzieć na te preferencje, starając się o to, by import win był możliwie jak najłatwiejszy.

Import win: z jakich krajów sprowadzamy je najczęściej?

Według znalezionych w sieci informacji top najpopularniejszych, importowanych win i tym samym krajów ich pochodzenia to:

  • Pinot Noir z Nowej Zelandii,
  • Pinot Gris z Francji,
  • Wino różowe z Francji,
  • Chardonnay z Argentyny,
  • Cabernet Sauvignon z Argentyny.

Ważne do zapamiętania jest to, że importerzy wina, tacy jak propaganda24h.pl, muszą spełniać określone wymagania, aby import w ogóle był możliwy. Wymagania te są określone w odpowiednich ustawach, co więcej – zasady te mają zastosowanie do wina wykonanego z wysokiej klasy winogron i przechowywanego we właściwy sposób. Aby spełnić te wytyczne, producent musi uzyskać odpowiedni certyfikat.

Certyfikacja musi zawierać oświadczenie rządu danego kraju stwierdzające, że istnieją odpowiednie regulacje nad praktykami enologicznymi. Ten rodzaj certyfikacji powinien obejmować również raport z analizy laboratoryjnej wina z zatwierdzonego lub certyfikowanego laboratorium. W pewnych okolicznościach importer może sam nadać certyfikat. Ma to miejsce, jeśli jest właścicielem lub kontroluje wytwórnię win działającą na podstawie zezwolenia poświadczającego, że wytwórnia produkuje wina zgodnie z zasadami prawa międzynarodowego.

Chcesz zostać importerem wina?

Zasada jest taka, że jeśli lubi się jakieś wino, istnieje spora szansa, że tej samej osobie zasmakują i inne wina z tego samego regionu świata. Takie podejście dobrze służyło największym znanym importerom wina w Polsce i jeśli też chcesz być importerem wina – też możesz sporo skorzystać, stosując podobną zasadę.

Dystrybucja jest w dużej mierze niewidoczna dla konsumenta końcowego. Marki i ich oferty cały czas wymieniają się przynależnością, ale znaczek importowy jest z mocy prawa częścią opakowania, co wiąże jakość wina z renomą importera. Nic więc dziwnego, że w ostatnim dziesięcioleciu pojawiła się ogromna liczba małych i średnich importerów, którzy otworzyli swoje sklepy w całym kraju i w formie online.

Oczywiście, wejście w ten biznes, jakim jest import win to jedno, a budowanie reputacji jako importer – to coś innego. Dlatego właśnie chcąc odnieść sukces na tym polu, koniecznie trzeba być na bieżąco z branżą i szukać nowych pomysł na to, by wyprzedzić konkurencję – zawsze zgodnie z ustawami.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x