Strona główna » Artykuły partnerskie » Ile można zarobić na wynajmie mieszkania w Warszawie?

Ile można zarobić na wynajmie mieszkania w Warszawie?

Zakup mieszkania na wynajem w Warszawie to gwarancja dobrze wydanego kapitału. Taka inwestycja, choć obarczona nieco większym ryzykiem niż lokata, pozwala na zysk na poziomie kilku procent w skali roku. Opłacalność inwestycji zależy w dużej mierze od lokalizacji i standardu mieszkania. Ile można zarobić, wynajmując mieszkanie w Warszawie?

Jak pokazują badania sondażowe, nawet co trzecie mieszkanie w dużych miastach jest kupowane na cele inwestycyjne. Dotyczy to również Warszawy, gdzie w ostatnich latach aż 40% lokali zostało kupionych właśnie z przeznaczeniem pod wynajem. Korzystną sytuację dla inwestorów stwarza niesłabnący popyt na mieszkania w stolicy oraz intensywna działalność deweloperów oddających do użytku nowe lokale. Na co zwracają uwagę najemcy i co ma wpływ na opłacalność inwestycji?

Mieszkanie od dewelopera

Zakup mieszkania pod wynajem z rynku pierwotnego to stosunkowa prosta inwestycja. Osiedla posiadają atrakcyjny standard i są budowane w dobrze skomunikowanych miejscach. Wykończenie mieszkania ze stanu deweloperskiego, nie wymaga dużych nakładów finansowych, aby dobrze wyglądać i być funkcjonalne. Taki lokal spełnia wszystkie kryteria, które pozwalają go łatwo i szybko wynająć.

Lokalizacja

Przy zakupie mieszkania na wynajem największe znaczenie ma lokalizacja. Lokale znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum, ośrodków akademickich czy parków technologicznych zawsze łatwo będzie można wynająć, a cenę czynszu dostosować do atrakcyjności okolicy. Dobra lokalizacja pozwoli uniknąć przestojów w najmie, co zwiększa opłacalność inwestycji. Mieszkania w centrum to także możliwość bardziej dochodowego wynajmu krótkoterminowego.

Metraż

Na opłacalność mieszkania ma wpływ stosunek ceny zakupu do oczekiwanej kwoty najmu. Najlepiej wypadają tu małe mieszkania. Kawalerki do wynajęcia (np. https://gethome.pl/mieszkania/do-wynajecia/warszawa/t/kawalerki/) cieszą się największym zainteresowaniem wśród osób pracujących lub uczących się w stolicy. Dobre wyposażenie oraz wysoki standard wykończenia pozwala na ustalenie czynszu nawet w przedziale od 2000 do 3000 zł miesięcznie. Na cenę najmu ma również wpływ lokalizacja oraz okolica, w której znajduje się mieszkanie.

Zakup mieszkania o kilku pokojach to większy wydatek nawet w gorzej skomunikowanej dzielnicy. Taki lokal daje jednak możliwość niezależnego wynajmu pokoi różnym osobom. Ceny za najem pokoju w Warszawie zaczynają się od 1000 zł, co przy 4 lub 5 pokojowym mieszkaniu oznacza zysk na poziomie 5000-6000 zł miesięcznie.

Ile można zarobić na wynajmie mieszkania w Warszawie?

Na mieszkaniu pod wynajem w Warszawie można zarobić miesięcznie kilka tysięcy złotych. Na cenę czynszu ma lokalizacja, metraż oraz standard wykończenia lokalu i budynku, w którym się znajduje. Taka inwestycja to również zysk w postaci stabilnego wzrostu wartości lokalu. W przypadku Warszawy wynosi on 3-4% w skali roku, co podyktowane jest wyższymi cenami mieszkań w stosunku do innych aglomeracji. Nadal jest to jednak bardzo korzystna inwestycja w mieście, w którym popyt na mieszkania będzie tylko rosnąć.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x