Strona główna » Artykuły sponsorowane » Frankowicze wygrywają w sądach

Frankowicze wygrywają w sądach

O kredytach we frankach mówi się coraz mniej, tymczasem frankowicze coraz lepiej radzą sobie w sporach z bankami. Bezsprzecznie należy podkreślić, iż frankowicze w sporach wygrywają, a ich kredyty są unieważniane. Oczywiście wnosząc pozew trzeba się liczyć z ryzykiem przegranej, niemniej warto ryzykować, gdyż można zyskać bardzo dużo, przede wszystkim uwolnić się od kredytu.

Rośnie ilość pozwów

Wielu frankowiczów długo zwlekało z wystąpieniem z pozwem do sądu przeciwko bankowi. Aktualna sytuacja sprawiła, że szerokie grono niezdecydowanych, ostrożnych kredytobiorców coraz chętniej decyduje się się na złożenie pozwu. Zachętą są zarówno statystyki wygranych spraw, jak też promocja kancelarii frankowych. Rozmaite kancelarie frankowe np. kancelariafrejowskichf.pl/kancelaria-frankowa-szczecin/ oferuje konsultacje bezpłatnie, by przekonać do decyzji założenia sprawy i powierzenia jej obsługi właśnie jej zespołowi fachowców z dziedziny spraw frankowych. Tylko w 2020 roku w sądzie toczyło się ponad dwadzieścia osiem tysięcy spraw frankowych, z czego duża część obsłużyła kancelaria frejowski. Najwięcej klientów Getin Noble Bank zdecydowało się na wytoczenie sprawy, jednak pozostałe banki również mogą się czuć w opałach.

Sprawy frankowe – lawinowe unieważnienia kredytów

Istotna kwestia dla frankowiczów w kontekście pozwu o unieważnieni jest to, czy kredytobiorca podpisał z bankiem ugodę. Jest to ważne, gdyż zawarcie ugody z bankiem wyklucza wniesienie roszczenia. Co ciekawe ukończenie spłaty kredytu wcale nie zamyka drogi do dochodzenia unieważnienia kredytu w sądzie.

Klauzule abuzywne a unieważnienie kredytu

By mówić o szansach na unieważnienie kredytu niezbędne jest udokumentowanie, iż bank w umowie kredytowej zawarte tzw. klauzule abuzywne, niedozwolone, które czynią umowę nieważną. W praktyce nie jest to proces łatwy, bowiem banki są doskonale przygotowane merytorycznie, aby obronić swoje racje. Wiele zależy od podejścia sądu do wyjaśnień składanych przez bank i klienta. Skrócenie i uproszczenie postępowania dla jednych okazało się na korzyść, dla innych wręcz przeciwnie, bowiem pozostawiło to wiele kwestii niedopowiedzianych. Istnienie klauzuli niedozwolonych w umowie jest warunkiem koniecznym, by umowa mogła zostać unieważniona. Pod tym względem priorytetowe znaczenie ma analiza prawna umowy kredytowej, która pozwala oszacować poziom trudności sprawy, ryzyko przegranej itp.

Profesjonalna pomoc prawna

Wygrana w sądzie z bankiem to często zasługa merytorycznej obrony przez zastępcę procesowego. Wynajem kancelarii frankowej nie jest tani, zwłaszcza gdy mówimy o renomowanej kancelarii z doskonałymi wynikami i pozytywnymi opiniami klientów. Mimo, to warto jest zainwestować w obsługę prawną, fachowe doradztwo, a zwłaszcza wstępną analizę ryzyka. Tanie oferty kancelarii frankowych wcale nie muszą być chybione, jednak należy zachować ostrożność, gdyż niska cena może świadczyć o równie niskich kompetencjach zawodowych. Prawnicy na co dzień mający do czynienia ze sprawami frankowymi doskonale wiedzą jak konstruować pisma, o jakie dowody wnosić, jak się odnieść do decyzji sądu itd. Kluczowa jest obsługa kompleksowa, całościowa aż do rozliczenia kredytu z bankiem.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x