Strona główna » Artykuły sponsorowane » Fakturowanie 2022 – co się zmienia?

Fakturowanie 2022 – co się zmienia?

Właściwe zarządzanie przedsiębiorstwem obliguje do przygotowania dokumentów sprzedaży w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Poprawnie przygotowane dokumenty pozwalają wypełnić część z ciążących na przedsiębiorcach obowiązków związanych z prowadzeniem firmy. Jak fakturować w 2022 roku? Warto wyposażyć firmę w program, który w tym pomoże. Co się zmienia? Więcej w artykule.

Program do wystawiania faktur z magazynem

Przedsiębiorstwo, które się rozwija potrzebuje dobrego narzędzia, które pomoże mu przygotować faktury zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Pomocnym oprogramowaniem jest Faktura Small Business Handel. To program, który pozwoli przygotować faktury zgodnie z ustawą o VAT. Mega-Tech podpowiada, jak wystawiać faktury w 2022 roku: https://www.mega-tech.com.pl/faktura/. Program pełni funkcję nie tylko narzędzia służącego generowaniu faktur, ale i również posiada moduł magazynowy. Rozwiązanie to pozwala wprowadzać towary do programu na magazyn i przygotować dokumenty magazynowe typu WZ, PZ, PW, MM i RW. Dzięki tej opcji korzystający zna stany towarowe i może zrobić na koniec roku inwentaryzację.

Zmiany w fakturowaniu 2022

Nowy rok 2022 to zapowiedź zmian w wystawianiu faktur. Przedsiębiorca będzie mógł spotkać się z pojęciem e-Faktury, czy faktury ustrukturyzowanej. To rozwiązanie, które ma uprościć wystawianie faktur i ich przechowywanie. Z pomocą Krajowego Systemu e-Faktur przedsiębiorca będzie mógł szybciej udostępnić dokumenty księgowej czy kontrahentowi. Wprowadzone przepisy w roku 2022 są fakultatywne. Obligatoryjność wystawiania faktur z pomocą KSeF planuje się wprowadzić od 2023 roku. Fakturowanie elektroniczne ma być sposobem na wyeliminowanie duplikatów czy konieczności przechowywania faktur w wersji papierowej.

Bezpieczeństwo danych i szeroka oferta funkcjonalności

Faktura Small Business Handel to program, w którym dostępna jest opcja eArchiwum. Po jej włączeniu przedsiębiorca może spać bezpiecznie i nie martwić się o utratę swoich danych, gdyż tworzone są kopie zapasowe umożliwiające powrót do danych w razie nagłej awarii komputera. Producent w swoim narzędziu pozwala, aby przedsiębiorstwo dowolnie personalizowało wygląd wystawianych dokumentów. Możliwe jest bowiem dodanie własnego logo, pieczątki, wystawianie faktur w obcych walutach czy języku. Użytkownik może tworzyć kartoteki towarów i klientów, czy dowolnie oznaczać przygotowane dokumenty. Dodatkowo istnieją funkcje pozwalające wygenerować pliki JPK (jak JPK_V7) czy pobrać zestawienia sprzedaży, rentownych klientów czy przeanalizować zakupy.

Myśląc o fakturowania w roku 2022 warto za darmo sprawdzić program od Mega-Tech (Faktura Small Business Handel). Przedsiębiorca, który zdecyduje się pobrać ze strony producenta wersję demo będzie miał dostęp do wszystkich funkcji oprogramowania. To dobre rozwiązanie, gdyż będzie mógł samodzielnie zweryfikować czy zaproponowane rozwiązania wykorzysta w swojej firmie.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x