Czym jest usługa VPN?

Usługa VPN to kluczowe narzędzie ochrony prywatności w sieci. W obecnych czasach kradzież prywatnych danych zdarza się coraz częściej. Aby się uchronić przed tym, warto skorzystać z dobrego rozwiązania. Wszystko na temat VPN, znajdziesz poniżej.

Czym jest usługa VPN?

Za pośrednictwem adresu IP można zidentyfikować lokalizację i umożliwić odnalezienie jej w rzeczywistości. Po połączeniu z siecią VPN adres IP użytkownika zostaje zamaskowany i jego dane są chronione. Dzięki temu nikt nie może zidentyfikować tożsamość użytkownika ani jego działań. Obejmuje to historię stron, pliki, hasła czy bankowość elektroniczną. VPN przekierowuje ruch internetowy do specjalnego serwera, który ukrywa adres IP i szyfruje dane.

Jakie są zalety korzystania z VPN?

Istnieje wiele zalet korzystania z VPN. Ta usługa pomaga ona w ominięciu blokad geograficznych, dzięki czemu można oglądać YouTube`a czy Netflix`a bez ograniczeń. Można także bezpiecznie pobierać pliki z sieci torrent. Ważną zaletą jest ochrona prywatności i anonimowości w sieci. Warto wspomnień także o omijaniu blokad z cenzurą, która występuje w krajach takich jak Chiny i jest niezgodna z politycznymi przekonaniami ich rządów. VPN sprawdza się dla osób, które często korzystają z WiFi. Pomaga także osobom, które wiele podróżują i nie chcą spotkać się z brakiem dostępu do wielu stron. Ostatnią zaletą jest oszczędność pieniędzy. Najczęściej ceny produktów dostosowane są do lokalizacji geograficznej użytkownika. Dlatego po połączeniu się z serwerem VPN możemy odnaleźć ofertę o wiele tańszą, łącząc się z innym serwerem.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Serwis Mój Startup opublikował artykuł z rankingiem 19 najlepszych serwisów VPN na rok 2020. Idąc za wskazówkami specjalistów, podczas doboru najlepszego vpn warto wziąć pod uwagę wysoką szybkość połączenia. Usługa często spowalnia połączenie, dlatego warto zdecydować się na  usługę bez limitów transferu i dużą liczbą serwerów. Ważnym aspektem jest także zaawansowanie szyfrowanie i wysokiej jakości protokoły zabezpieczeń. Najczęściej używa się szyfrowanie AES-256 bitów i stosuje się bezpiecznych protokołów, takich jak OpenVPN i IKEv2. Godna zaufania polityka prywatności to podstawa dobrej usługi. Należy także się upewnić, że siedziba dostawcy usług VPN znajduje się poza terytorium krajów  koalicji 5/9/14 Eyes (stowarzyszeń państw dzielących między sobą dane w zakresie monitorowania ruchu w Internecie). Wielkim atutem jest zdolność omijania cenzury, dlatego warto się upewnić, że dana usługa zapewnia taką możliwość. Firma powinna także mieć dobrą obsługę klienta i solidną opinię, a także być warta swojej ceny.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x