Strona główna » Artykuły sponsorowane » Czego będzie wymagać od Ciebie samodzielna księgowość

Czego będzie wymagać od Ciebie samodzielna księgowość

Spodziewać się trudów nie do pokonania? A może wyjść z założenia, że to zadanie jak każde inne? Jeśli zdążyłeś już sobie zadać to pytanie – tekst jest zdecydowanie dla Ciebie. Jeśli jeszcze nie… przeczytaj tym bardziej!

Obecnie przedsiębiorcy – szczególnie Ci prowadzący jednoosobową działalność, coraz częściej rozważają podjęcie samodzielnej pracy nad rozliczeniami. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta rozwiązań IT mających tę pracę maksymalnie ułatwić i umilić. Często polecanym jest np. Streamsoft Firmino, intuicyjny program do prowadzenia księgowości online. Umożliwia on nie tylko łatwe wprowadzanie kosztów, ale także generowanie i wysyłkę deklaracji i plików kontrolnych oraz kontrolę nad środkami trwałymi, rozliczanie podatków i składek ZUS. Bonusem są „przypominajki” e-mail i sms z o terminach rozliczeń wysyłane przez program.

Strach o pomyłkę

Wykorzystanie odpowiedniego narzędzia i bieżący monitoring podstawowych zmian w przepisach eliminuje w całości podstawowy strach związany z księgowaniem – o pomyłkę. Najczęściej bowiem nowi adepci sztuki księgowej boją się właśnie popełnienia błędu, z którego wyciągnięta zostanie jakaś poważna konsekwencja prawna/finansowa. Co więcej, Streamsoft Firmino jest na tyle inteligentnym narzędziem, że nie wymaga od użytkownika wiedzy na temat tego w jaką kolumnę KPiR wpisać dany koszt – wystarczy wiedzieć czego dotyczy dana faktura. Resztą zajmuje się system!

Jaką wagę mają zalety?

Gdy lęk przed pomyłką znika, nic prostszego niż wziąć sprawy w swoje ręce. Zaletą tej opcji jest po pierwsze sięgająca sporych sum oszczędność (kilkanaście zł w m-cu za korzystanie z programu vs ok. 200 – 400 zł miesięcznie za usługi biura księgowego) i brak zależności od podmiotów zewnętrznych. Zaletą kontroli nad finansami jest także – choć bardziej – przede wszystkim zyskanie pełnej świadomości tego, co dzieje się w Twojej firmie.


Jeśli podobał Ci się ten wpis, nie zapomnij udostępnić go znajomym w mediach społecznościowych!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoją opinię na ten temat.x