Clixsense

Clixsense

Clixsense w internecie jest od 2007 roku i działa do dziś. Jest to więc długi okres czasu, a sam serwis jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w swojej kategorii. Uczestnictwo w programie jest darmowe i nie wymaga żadnej inwestycji. Clixsense posiada również na swoim oficjalnym forum dział w języku polskim. By móc zarabiać w programie trzeba mieć minimum 16 lat.

Clixsense - rejestracja

Po kliknięciu w link wypełniamy (z prawej strony) odpowiednio:

 • First Name – Imię,
 • Last Name – Nazwisko,
 • E-mail – adres e-mail,
 • Password – hasło,
 • Username – login.

Zaznaczamy akceptację regulaminu i klikamy “join now”.

Clixsense jest dostępny w języku angielskim, ale wystarczy podstawowa znajomość by móc zarabiać, ponieważ same ankiety dostępne są już w języku polskim. Do rejestracji radzę używać adresów takich jak gmail, ponieważ z typowo polskimi adresami mailowymi bywają problemy (zobacz jak założyć maila).

Po rejestracji należy również wypełnić profil, aby ankiety były odpowiednio dopasowane. W tym celu należy wejść odpowiednio w “Surveys” -> “Surveys profile”). Są to pytania podstawowe, takie jak płeć, wiek itp. Nie jest ich wiele, więc w razie problemów warto skorzystać z translatora.

Warto zarejestrować się w wielu panelach ankietowych, aby zwiększyć ilość dostępnych ankiet, a co za tym idzie – zarobki.

Jak zarabiać w Clixsense

 • Płatne ankiety (Surveys) – wypełanianie ankiet jest podstawową formą zarabiania w serwisie. Przeważnie jest to w przeliczeniu kilka złotych za jedną. Co ciekawe mimo, że strona jest po angielsku to ankiety są w języku polskim, więc nie powinno być żadnego problemu.
 • Oferty, zadania (Offers, tasks) – różnego rodzaju zadania typu rejestracja na danej stronie za które otrzymujemy wynagrodzenie.
 • Program partnerski (affiliates) – prowizje za zapraszanie kolejnych użytkowników do programu. Po wejściu w zakładkę mamy dostęp do specjalnego linku oraz bannerów ułatwiających polecanie (więcej informacji niżej).

Po rejestracji w Clixsense można skorzystać również z rozszerzenia do przeglądarki o nazwie ClixAddon. Będzie on informował na bieżąco o nowych ankietach oraz zadaniach dostępnych na stronie bez potrzeby ciągłego logowania By go zainstalować wystarczy wejść w zakładkę “more”, a następnie wybrać używaną przeglądarkę.

Swego czasu strona oferowała również możliwość zarabiania na klikaniu w reklamy czy swego rodzaju zdrapkę. Niestety opcje te zniknęły i aktualnie clixsense skupia się jedynie na ankietach oraz zadaniach.

Clixsense - bonusy

W clixsense można otrzymać codziennie dodatkowe wynagrodzenie za spełnienie określonych wymagań. Co trzeba zrobić widoczne jest na stronie głównej pod “Daily Checklist Bonus”. Wymagania by otrzymać bonus to:

 • Zrobienie 10 zadań.
 • Zaliczenie 2 ofert lub ankiet.
 • Odwiedzenie forum.

Co do powyższych pierwszych dwóch opcji to wystarczy zaliczyć jedną z nich lub opcję mieszaną czyli 5 zadań i 1 ofertę / ankietę. Po spełnieniu wymagań otrzymujemy dodatkowe 12% do zarobków, choć można zdobyć również “Extra bonuses” po zaliczeniu powyższych. W takim wypadku dochodzą dwa warunki do spełnienia:

 • Instalacja dodatku do przeglądarki ClixAddon – Dodatkowe 2% bonusu.
 • Bonus za aktywność – przyznawany za zaliczenie “Daily Checklist” przez trzy dni z rzędu – kolejne 2% bonusu.

Łącznie można więc uzyskać aż 16% dodatku do zarobków każdego dnia.

Clixsense - poradnik

Poradnik dotyczący zarabiania w panelu, dla wielu osób nie będzie zbyt odkrywczy, ale początkującym może się przydać. Jak zwiększyć swoje zarobki ?

 • loguj się codziennie do panelu, aby sprawdzić dostępne ankiety oraz zadania,
 • postaraj się codziennie spełnić wszystkie wymagania, aby otrzymać dodatkowy bonus. O ile zrobienie zadań i wypełnienie ankiet samo przychodzi to o odwiedzeniu forum sporo osób zapomina,
 • zainstaluj dodatek ClixAddon,
 • zapraszaj znajomych za pomocą reflinka. W ten sposób znacznie zwiększysz potencjał zarobkowy serwisu.
Oprócz powyższych rzeczy, które wpływają na zarobki, nie zapominaj o udzielaniu poprawnych odpowiedzi na pytania. Udzielając odpowiedzi, które nie będą się pokrywały narażasz się na blokadę konta.

Program partnerski Clixsense

Szczegóły dotyczące wynagrodzenia za zapraszanie znajomych:

 • od 0.10$ do 0.30$ za zapis aktywnego poleconego. Konkretne wynagrodzenie uzależnione jest od kraju z jakiego pochodzi zapraszana osoba. Szczegółową listę znaleźć można w zakładce “affiliates” -> “see details”.
 • dodatkowe 2$, gdy zaproszona osoba zarobi pierwsze 5$,
 • 20% do 30% zarobków z wypełnionych przez zaproszone osoby ankiet (oczywiście bez uszczerbku na ich zarobkach). Początkowo jest to 20%, ale procent wzrasta w zależności od ilości posiadanych poleconych.
  • 25% – 100 lub więcej,
  • 30% – 200 lub więcej.

Wypłata z Clixsense

Na wypłatę czeka się od 2 do 5 dni roboczych, a dostępne procesory płatnicze to:

Swego czasu dostępny był również PayPal, ale niestety już nie ma takiej możliwości. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że kiedyś powróci, ponieważ bez wątpienia była to najlepsza opcja wypłaty pieniędzy z serwisu.

Clixsense - opinie

Serwis działa już wiele lat i choć zmienił się od tamtego czasu to opinie na jego temat w dalszym ciągu są pozytywne. Nie ma problemów z realizacją wypłat i w dalszym ciągu daje realnie zarobić. Z pewnością jest to jeden z czołowych paneli ankietowych na świecie. 

Macie jakieś doświadczenia z panelem? Podzielcie się swoją opinią na jego temat w komentarzu.

 1. Było lepiej jak była możliwość wypłacania na paypal, ale wypełniam ankiety w clixsense już kilka lat i według mnie jest to w dalszym ciągu najlepszy panel ankietowy

  1. Wszystko zależy od dnia i aktualnego zapotrzebowania. Ciężko dokładnie określić ile ich będzie, ale ważną kwestią jest wypełnienie profilu, aby otrzymywać odpowiednio dopasowane ankiety.

 2. Na clixsensie działałem ładnych parę lat temu. Bardzo dobre zarobki, szybko można było dozbierać do minimum wypłaty. Minusem jest według mnie szata graficzna, w dzisiejszych czasach strona nie wygląda już nowocześnie. Teraz niestety nie ma możliwości wypłaty na Paypal, ale mimo to serwis mogę polecić.

 3. Kiedyś zarejestrowałam się na tym serwisie, Mi się nie udało zarobić u nich, nie spełniałam kryteriów do większości ankiet. Szkoda bo sam serwis wydaje się być sensowny, chyba że robiłam coś nie tak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *