Avon

Avon

Avon jest firmą o ogólnoświatowym zasięgu, zajmującą się produkcją oraz dystrybucją kosmetyków. Sprzedaż produktów odbywa się w systemie sprzedaży bezpośredniej korzystając z marketingu wielopoziomowego, więc może to być również całkiem niezła praca dodatkowa.

Sprzedażą produktów zajmują się konsultantki, więc, aby zarabiać – trzeba zostać jedną z nich. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest znalezienie w okolicy osoby, która się tym zajmuje. Nie powinno to być specjalnie trudne, ponieważ w każdym mieście jest ich naprawdę sporo. Praktycznie każda konsultantka wprowadzi w biznes bardzo chętnie, ponieważ oznacza to dla niej dodatkowy zarobek.

Druga opcja, aby dołączyć do biznesu to oczywiście internet. Konsultantek Avon, które ogłaszają się w internecie nie brakuje, a samo wypełnienie formularza rejestracyjnego to kwestia 5 minut. Wybierając osobę nad sobą warto się jednak dobrze zastanowić, ponieważ może okazać się, że poza rejestracją nie otrzymamy żadnego wsparcia oraz wskazówek. Dobrym rozwiązaniem jest dołączenie do osoby w rodzinnym mieście lub jego pobliżu, aby w razie potrzeby uzyskać pomoc.

Jeśli nikogo nie znamy w rodzinnym mieście lub z różnych względów nie chcemy do takiej osoby dołączyć, warto przejrzeć portale z ogłoszeniami oraz ofertami pracy lub skorzystać z formularza dostępnego na oficjalnej stronie.

Kto może zostać konsultantką?

Konsultantką Avon może zostać każdy, ale w przypadku osób nieletnich wymagana jest do tego zgoda rodziców. Do zgłoszenia potrzebny będzie jedynie aktualny dowód osobisty oraz drugi dokument potwierdzający tożsamość. W przypadku nieletnich może to być legitymacja lub paszport.

Zarobki w Avon

Zarobki konsultantki Avon biorą się z różnicy między ceną katalogową, a ceną ostateczną, którą płacą klienci. Upust konsultantki, jeśli chodzi o kosmetyki zależy od wielkości zamówienia i prezentuje się następująco:

 • 15% – poniżej 200 złotych,
 • 20% – 200 – 299 złotych,
 • 25% – 300 – 599 złotych,
 • 30% – 600 – 1099 złotych,
 • 35% – 1100 – 3099 złotych,
 • 40% – powyżej 3100 złotych.
Wszystkie produkty, które nie są kosmetykami czyli np. torebki, biżuteria, zegarki itp. objęte są rabatem nie większym niż 20%. Jest tak, ponieważ produkty te produkowane są przez partnerów firmy Avon.

Jak zostać Liderem Sprzedaży?

Sprawa jest dość prosta, wystarczy złożyć zamówienie, a następnie podpisać i wysłać stosowną umowę (osoba fizyczna) lub założyć własną działalność gospodarczą. Będąc liderem sprzedaży możemy liczyć na dodatkowe korzyści, których nie mają zwykli ambasadorzy Avon:

 • możliwość budowania zespołu (do 3 generacji), który gwarantuje dodatkowy dochód,
 • atrakcyjne program powitalny dla pierwszych kilku katalogów,
 • dodatkowe zestawy kosmetyków (niewidoczne dla ambasadorów) oraz zniżnki na katalogi,
 • za spełnienie założeń katalogowych dodatkowe nagrody rzeczowe oraz bonusy finansowe,
 • pakiet nowości przeznaczony wyłącznie dla liderów,
 • prywatna opieka medyczna w Medicover od poziomu K2,
 • specjalne szkolenia internetowe oraz stacjonarne w zależności od okręgu, do którego dołączymy,
 • spotkania integracyjne oraz konferencje,
 • od poziomu M możliwość skorzystania z atrakcyjnego leasingu samochodu służbowego lub możliwość uzyskania vouchera na wakacje rodzinne,
 • dla 900 najlepszych liderów według rankingu z klubu VIP zaproszenie na świąteczną konferencję Avon, na której będą specjalni goście.

Zarobki Lidera Sprzedaży

Zarobki lidera sprzedaży uzależnione są od wyników całej grupy (G1-G3), a pierwszy próg K1 otrzymujemy po uzyskaniu obrotu na poziomie przynajmniej 2000 złotych.

   BAZAPLUSTOP
StrukturaSprzedaż (w zł) G1-G3Status Lidera sprzedaży2 mianowania KK lub przyrost sprzedaży G12 mianowania KK oraz przyrost sprzedaży G1
K120005%XX
K240005%XX
K380005%6%7%
K416 0005%6%7%
M12K125 0006,5%8%9,5%
M22K240 0007%8,5%10%
M33K260 0007,5%9%10,5%
M43K395 0008%9,5%11%
SM12M1150 0009%11%13%
SM22M2250 0009,5%11,5%13,5%
SM33M2350 00010%12%14%
SM43M3500 00011%13%15%
 • G1 – osoby pozyskane bezpośrednio,
 • G2 – osoby pozyskane przez lidera nad nami,
 • G3 – osoby pozyskane przez liderów G2,
 • K1-4 – koordynator,
 • M1-4 – menedżer,
 • SM1-4 – starszy Menedżer.
Warto również dodać, że każdy nowy lider Avon bierze udział w programie “Na start”, który gwarantuje atrakcyjne wynagrodzenie przez pierwszy okres współpracy. Przez pierwsze 6 katalogów otrzymujemy dodatkowe 100 złotych za każdy 1000 złotych sprzedaży w G1-G3. Oczywiście sami przy tym musimy pozostać aktywni, a nasza sprzedaż nie może być większa jak 50% sprzedaży całej grupy.
 

Rozliczanie z Urzędem Skarbowym

Decydując się na współpracę z firmą Avon nie otrzymujemy żadnej umowy o pracę, dzieło czy zlecenie, więc nie jest to żadna forma zatrudnienia. Obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym spoczywa na konsultantkach, ponieważ firma nie odprowadza z tego tytułu żadnych podatków. W sytuacji, gdy wykorzystując zniżki, kosmetyki zamawiamy tylko dla siebie i rodziny – nie ma żadnego problemu i nie trzeba tego zgłaszać do Urzędu Skarbowego. Traktując to jako pracę dodatkową i sprzedając duże ilości warto zdecydować się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Jak inaczej zarabiać w domu?

Marketing sieciowy może być całkiem interesującą pracą dodatkową, choć wymaga sporo zaangażowania. Zarówno, jeśli chodzi o sprzedaż konkretnych produktów, jak i budowanie struktury, która jest główną zaletą programów MLM. Oczywiście jej rozwijanie jest jedynie opcjonalne, ale potrafi znacznie zwiększyć zarobki, więc zdecydowanie warto się tym zainteresować.

MLM, a więc również Avon to tylko jedna z wielu możliwości zdobycia dodatkowych pieniędzy poza pracą na etacie. Warto zainteresować się również pozostałymi możliwościami, aby zdecydować, która forma zarabiania okaże się dla nas najlepsza.

Praca dodatkowa i dorywcza

Praca dodatkowa i dorywcza

Praca dodatkowa to rozwiązanie, które dla wielu osób może wydać się naprawdę atrakcyjne. W domu można bowiem nie tylko dorobić,…
MLM - marketing sieciowy

MLM - marketing sieciowy

MLM jest dość popularnym i mocno zachwalanym, zwłaszcza przez liderów, którzy zbudowali spory zespół pozwalający osiągać naprawdę imponujące dochody. Trzeba,…

Opinie o Avon

Decydując się na współpracę z Avon otrzymujemy nie tylko rabaty na kosmetyki, ale również dodatkowe prezenty za składane zamówienia oraz dostęp do ofert pozakatalogowych. Duże zróżnicowanie, przystępne ceny oraz rozpoznawalność marki sprawiają, że wiele osób może pozwolić sobie na kosmetyki tej firmy, więc ze znalezieniem chętnych na zakup nie powinno być dużego problemu.

Macie jakieś doświadczenia z firmą Avon? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

 1. Kosmetyki z Avon są bardzo dobrej jakości, ja nie miałam nigdy po nich żadnych uczuleń. Zamawianie ich przez konsultantkę i otrzymywanie bez problemów, tak jak trzeba.

 2. Uważam że firma Avon produkuje dobrej jakości kosmetyki. Ja nie jestem osobiście konsultantka ale mam znajoma u której regularnie coś sobie zamawiam. Praca konsultantki jest wedlug niej bardzo prosta. Wystarczy znaleźć parenascie osób i w miare szybko można ta pracę traktowac jako dodatkowe źródło dochodu. Ja osobiście się zastanawiam nad zrobieniem jej konkurencji i samej rozpocząć taka pracę i zacząć korzystać benefitow jako konsultanka.

 3. Współpraca z firmą Avon była opłacalna jeszcze kilka lat temu. Niestety wraz z rozwojem firmy w internecie wiele sób zamiast zamawiać kosmetyki u konsultantek robi to samodzielnie przez internet. Mimo wszystko jeśli ktoś już współpracuje to ma sieć swoich zaufanych klientek które robią zakupy u niej a nie gdzie indziej. Mimo wszystko rabaty są niezłe i można trochę z tego wyciągnąć.

 4. Osobiście nie próbowałam dorabiania w ten sposób, ale korzystam z usług Avonu przez znajome konsultantki. Koleżanki które są konsultantkami chwalą to sobie i traktują jako dodatkowy zarobek. Przez lata uczestnictwa utworzyly bogatą sieć kontaktów, więc zamówienia spływają praktycznie same. Metoda dla osób otwartych i nie bojących się ryzyka.

 5. Byłam konsultantką w konkurencyjnej firmie, więc mam dobre porównanie zarówno w pracy “konsultantki” jak i samych produktów. Uważam, że kosmetyki AVON mogą się szczycić zarówno dobrym składem, jak i trwałością i pigmentacją. Jeśli produkt jest dobry- rola konsultantki jest tutaj czystą przyjemnością. Oczywiście żyjemy w czasach gdy część osób zamawia produkty przez internet, jednak zainteresowani klienci wręcz lgną do konsultantek w celu (poza zamawianiem) zdobycia informacji na temat produktu. Bardzo atrakcyjne są “benefity” w postaci dodatkowych zniżek w przypadku dużych zamówień jako konsultantka.

 6. Byłam konsultantką dwa razy. Jeśli ma się dużo znajomych, dużą rodzine, to rzeczywiscie mozna zarobić. Minusy? takie, że to co sie zarobi, to najczesciej samemu sie wydaje właśnie na kosmetyki z danego katalogu Avon 😀

 7. Byłam konsultantką Avon kiedy studiowałam, wiele lat temu. Udawało mi się zarobić fajne kieszonkowe, gdyż dziewczyn na roku było sporo a kosmetyków używała każda. Moja mama zanosiła katalogi także do pracy, więc robiłam zamówienia co katalog. Cieszyła mnie możliwość zamawiania kosmetyków dla siebie taniej, często też na wewnętrznych wyprzedażach, brania udziału w szkoleniach, oczekiwanie na paczkę i otwieranie tych wszystkich cudeniek. Myślę, że gdybym wróciła do pracy, mogłabym ponownie spróbować do tego wrócić. Pozdrawiam wszystkie konsultantki 🙂

 8. Jestem konsultantką od wielu lat, lecz w obecnej chwili bardzo rzadko zamawiam. Gdy miałam pracę to było łatwiej o klientki a i córka ucząc się też mi pomagała w pozyskiwaniu. Ale teraz pracuję dorywczo i już jest problem ze zdobywaniem klientek. A ponadto jakoś mi się już znudziły kosmetyki jednej firmy i nie zawsze są dobrej jakości, niektóre uczulają. Nie podoba mi się jak w wielu sklepach oferty wiązane np. zrób zakupy za minimum to możesz kupić taniej. Mam wrażenie, że już nie jest tak popularna jak kiedyś, jakość się zmieniła. Dużo konsultantek zamawia produkty dla siebie z przyzwyczajenia i na tym firma się kręci.

 9. Moim zdaniem piramidy finansowe były opłacalne kiedy powstawały kilkanaście lat temu. Teraz myślę, że dobre obroty mają tylko Ci którzy siedzą w tym już od dawna. Znałem ambasadorkę avon i raczej wypowiadała się, że jest to prędzej forma oszczędności niż zarabiania, dla rodziny bierze kosmetyki taniej. Trzeba mieć dużo znajomych w social media aby szło to na większą skalę.

  Jeśli jest tu ktoś kto zarabia na tym 500 zł miesięcznie i w górę, proszę się odezwać damianankiety93[małpa]gmail.com z chęcią spróbuję twojej strategii, problem w tym, że czas mam tylko wieczorami.

  1. Avon to nie piramida finansowa tylko MLM, ponieważ posiada realne produkty, od których uzależniony jest zarobek. W przypadku piramid zarobek osób znajdujących się wyżej uzależniony jest od wpłat osób, które wchodzą do programu później. Oczywiście zgadzam się z tym, że najwięcej zarabiają liderzy, którzy mają pod sobą wiele osób, ale taka jest idea programów tego typu 😉

 10. Kiedyś byłam konsultantką Avon wiele lat temu. Udawało mi się wtedy zarobić trochę pieniędzey miałam możliwość zamawiac tanio kosmetyki dla siebie. Moim zdaniem są to dobre kosmetyki dla każdego w średniej cenie.

 11. Szczerze? Kiedyś dostawałam bardzo dużo zaproszeń aby zostać konsultantką Avon. Tak mi opowiadały znajome że zarobki fajnie i kosmetyki nie są ani źle ani drogie, ale jakoś mnie to nie przekonało. Do takiej pracy trzeba mieć dużo znajomych, oczywiście takich którzy by coś zamawiali a że ja nie bardzo należałam do osób które są duszą towarzystwa to po prostu jakoś nie skorzystałam z oferty.

 12. Tyle teraz się musiało tych konsultantów z Avon i innych marek że czasem tłoczno na tych facebookowych grupach. Nie którym może i odpowiada tego go typu praca, nie chce w żadnym razie nikogo krytykować. Ale płaszczenie się do jakich kolwiek ludzi którym chce się coś sprzedać nie leży w mojej naturze. Czasem każdy wie że niezdecydowani lub nie przekonani do końca klijeci po prostu wkurzają a mi szkoda nerwów. Wolę takiego typu pracę gdzie nie muszę wprost nikomu polecać jakiegoś gówna w papierku i zachwalac że pachnie. Wolę w pracy przez internet mieć raczej znikomy kontakt z ludźmi.

 13. Siostra mojej przyjaciółki jest konsultantką od bardzo dawna, kiedyś jak miałyśmy po 15 też chciałyśmy spróbować tak jak ona, zarabiała pieniądze miała mnóstwo kosmetyków, ale nam się nie udało po dwóch miesiąc zrezygnowaliśmy. Do tego trzeba było mieć dużo znajomych, którzy jeszcze chcieli by zamawiać. Nam się nie udało, ale osobiście uwielbiam kosmetyki z Avonu zwłaszcza perfumy.

 14. Kosmetyki firmy Avon to zdecydowanie moje ulubione kosmetyki. Szczególnie uwielbiam ich zapachy. Mgiełki są tanie, ślicznie pachną i są idealne do stosowania na codzień. Najbardziej przypadła mi do gustu ta o zapachu granatu i mango. Inne kosmetyki też mogę spokojnie polecić. Bardzo dobrze używało mi się kremów do ciała. Ten z woda różaną i masłem shea bomba! Skończyłam już całe opakowanie i czekam aż przyjdzie mi kolejne.

 15. Jestem zadowolona z marki Avon. Zawsze są jakieś promocje. Firma rozwija się i oferuje coraz więcej produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *