Aliexpress - chińskie allegro

Aliexpress - chińskie allegro

Aliexpress jest chińskim portalem zakupowym, który działa już od kilku lat. Jest on odpowiednikiem polskiego Allegro, więc często możemy spotkać się również z określeniem “chińskie Allegro“. Na serwisie Aliexpress mamy jednak znacznie większą ofertę produktową – możemy na nim kupić praktycznie wszystko – od elektroniki, przez odzież, aż do kosmetyków.  Charakterystyczną cechą portalu są również wyjątkowe niskie ceny. Zasługą tak atrakcyjnej oferty serwisu jest fakt, że często kupujemy od samych producentów (omijając tym samym pośredników). Jak kupować i skąd brać kupony i kody rabatowe?

Nie powinno być większych problemów z robieniem zakupów, ponieważ chińskie Allegro dostępne jest również po polsku, choć zdarzają się błędy w tłumaczeniu. Nie są to jednak błędy, które utrudniałyby w znacznym stopniu możliwość poruszania się po serwisie dla osób, które nie znają języka angielskiego.

  1. Wejdź na stronę https://pl.aliexpress.com/
  2. Następnie zarejestruj się przy pomocy panelu rejestracji widocznego po prawej stronie ekranu. Jeśli zależy Ci na szybkiej rejestracji, możesz wybrać opcję rejestracji przez Facebook. Jeśli nie chcesz łączyć swojego konta na Aliexpress z Facebook, wybierz rejestrację przez maila.
  3. Po wypełnieniu formularzy rejestracyjnych musimy przejść do swojej skrzynki mailowej i potwierdzić rejestrację. Po kliknięciu przycisku w otrzymanym mailu zostaniemy przekierowani na stronę Aliexpress, gdzie zostaniemy poproszeni o dokończenie rejestracji.
  4. Dokończenie rejestracji jest równoznaczne z założeniem pełnoprawnego konta, a to oznacza, że możemy rozpocząć zakupy.
  5. Na początku wybierzmy kategorię produktów (ze strony głównej), która nas interesuje. Po wybraniu interesującego nas artykułu sprawdźmy opinie innych kupujących. Jeśli nic nie będzie budzić naszych wątpliwości, zaznaczamy u góry na stronie dostawę do Polski.
  6. Klikamy na “Kup teraz” i wypełniamy dane do wysyłki. Wybieramy również metodę płatności odpowiednią dla Polski. Po przesłaniu pieniędzy mailowo otrzymujemy potwierdzenie i … gotowe!

Cło i podatek VAT

W przypadku, gdy kupowane przez nas produkty w jednej paczce nie mają wartości wyższej niż 150 euro, nie musimy martwić się o opłatę cła. Natomiast jeśli chodzi o podatek VAT, to możliwe jest również jego uniknięcie. Jak to zrobić? Dokonać zakupów na kwotę mniejszą niż 22 euro. Zwolnione z opodatkowania są również produkty, które zamawiamy do celów prywatnych, a ich wartość nie przekracza 45 euro.

Urząd Celny może zatrzymać naszą paczkę. Jednak są to niezwykle rzadkie i raczej odosobnione przypadki. Jeśli będzie to miało miejsce w naszym przypadku, otrzymamy list z UC z zapytaniem o zawartość paczki i jej wartość.

Kupony i kody rabatowe do Aliexpress

Aliexpress (chińskie Allegro) samo w sobie zachęca bardzo atrakcyjnymi cenami, ale możemy je jeszcze bardziej obniżyć. Wystarczy wykorzystać kupony i kody rabatowe, aby obniżyć cenę interesujących nas przedmiotów. Dodatkowo rejestrując się w serwisach oferujących cashback otrzymamy zwrot części pieniędzy wydanych w wielu sklepach internetowych, nie tylko w Aliexpress. Serwisy oferujące taki zwrot najczęściej dają dostęp również do wspomnianych kodów rabatowych, więc rejestrując się zyskujemy podwójnie.

Jak oszczędzać pieniądze

Jak oszczędzać pieniądze

Oszczędzanie pieniędzy to bardzo ciężki i trudny temat, z którym bardzo ciężko się zmierzyć. O tym jak oszczędzać pieniądze powstało całe mnóstwo książek,…
Cashback i kody rabatowe

Cashback i kody rabatowe

Początkowo określenie cashback i moneyback dotyczyły tej samej usługi finansowej. Dzięki nim możliwe jest otrzymanie zwrotu pieniędzy wydanych zarówno w…

Zarabianie z Aliexpress

Ze względu na bardzo niskie ceny, Aliexpress może posłużyć nam również jako źródło zarobku. Wystarczy, że kupimy w dużych ilościach przedmioty po bardzo niskich cenach, a następnie sprzedamy je z dodatkową marżą na polskich portalach aukcyjnych. Sporo osób decyduje się na tego typu zarabianie, co często widać przeglądając choćby Allegro, gdzie znajdziemy tam wiele identycznych przedmiotów z Chin wystawionych po różnych cenach, przez różnych sprzedawców.

Przy zakupie w większych ilościach możemy w miarę przyzwoicie zarobić, ale tylko i wyłącznie, jeśli towar się sprzeda. Warto, więc najpierw przejrzeć konkurencyjne oferty i zastanowić się czy w ogóle jest zapotrzebowanie na tego typu produkty, ponieważ może się okazać, że zostaniemy z towarem, którego nikt nie chce i w ten sposób tylko stracimy pieniądze.
Praca dodatkowa i dorywcza

Praca dodatkowa i dorywcza

Praca dodatkowa to rozwiązanie, które dla wielu osób może wydać się naprawdę atrakcyjne. W domu można bowiem nie tylko dorobić,…
Aukcje internetowe

Aukcje internetowe

Aukcje internetowe to jeden z wielu sposobów na zarabianie w sieci jak i szukania oszczędności. Można z tego uczynić swój sposób…

Chińskie Allegro, a bezpieczeństwo transakcji

Sprawdzanie produktów z Chin może budzić spore wątpliwości, jeśli chodzi o bezpieczeństwo transakcji. Ta kwestia jest zabezpieczona przez serwis. Sprzedający otrzymuje pieniądze za zamówione produkty, dopiero gdy potwierdzimy ich odbiór. Jeśli wysłane przedmioty budzą nasze zastrzeżenia, chińskie allegro umożliwia zgłoszenie problemu i ubieganie się o całkowity lub częściowy zwrot zapłaconej kwoty.

Płatności za produkty zakupione w Aliexpress dokonuje się przy pomocy serwisu Przelewy24. Zrealizowanie opłaty możliwe jest również innymi sposobami. Jednak płatność za pośrednictwem internetowego konta bankowego zdaje się być najszybsza i najprostsza.

Opinie o chińskim Allegro

Kupowanie przedmiotów na Aliexpress pozwala w dłuższej perspektywie sporo zaoszczędzić, jeśli nie zależy nam aż tak na czasie. Zwłaszcza, że przedmioty na polskim Allegro w większości przypadków i tak pochodzą z Chin, z tego właśnie serwisu. Tyle tylko, że ktoś kupił wcześniej w większych ilościach i wystawił na polskich serwisach aukcyjnych, aby zarobić.

Zarabianie z Aliexpress jest możliwe, jeśli znajdziemy ciekawe przedmioty z małą konkurencją. Niestety o to coraz trudniej, ponieważ sporo osób już wie o takim sposobie zarabiania.

Macie jakieś doświadczenia z serwisem? Co sądzicie o przedmiotach tam zakupionych? Podzielcie się opinią w komentarzu.

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *