Prowadzisz firmę przewozową? Sprawdź, jakie ubezpieczenia komunikacyjne wybrać

OC, AC, NNW, assistance – które niezbędne, a które korzystne? W niniejszym poradniku zajęliśmy się omówieniem popularnych rodzajów ubezpieczenia komunikacyjnego, których zakup powinny rozważyć osoby prowadzące firmę przewozową. Przekonaj się, jak właściwie zadbać o zatrudnionych kierowców, pasażerów oraz narzędzia pracy: samochody.

Które ubezpieczenie komunikacyjne kupić trzeba, a które warto?

Zgodnie z prawem każdego posiadacza pojazdu mechanicznego obowiązuje zakup ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Za jego brak oraz zwłokę w opłaceniu składki grożą wysokie kary. Aby zapobiec brakowi ciągłości ochrony, w towarzystwach ubezpieczeniowych stosuje się automatyczne przedłużanie polisy. Twoim zadaniem jest więc tylko wpłacenie pieniędzy na czas.
Poza OC dla samochodu możesz wykupić ubezpieczenia fakultatywne: AC, NNW czy assistance. Przeczytaj o nich więcej: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/. Są korzystne dla prywatnych kierowców, a tym bardziej dla zawodowych oraz właścicieli firm przewozowych mających na wyposażeniu własne auta. Sprawdź, które wybrać i dlaczego.

Przewóz ludzi czy przedmiotów?

Jeśli masz firmę przewozową, która świadczy usługi przewożenia ludzi, poza OC powinieneś wykupić NNW. Jest to ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków, która ma moc bez względu na to, kto jest sprawcą wypadku. Uwaga jednak: w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziesz listę wykluczeń, czyli sytuacji, w których ubezpieczyciel zyska prawo do odmówienia wypłaty środków. Popularne przykłady to: przebywanie kierowcy pod wpływem alkoholu, prowadzenie pojazdu bez właściwych uprawnień, rażące zaniedbanie ze strony kierowcy lub doprowadzenie do umyślnej szkody.
Odszkodowanie z NNW wylicza się na podstawie sumy ubezpieczenia – w każdej ofercie może być inna! – i rozległości urazów doznanych podczas wypadku.

Jak zadbać o narzędzia pracy?

Samochód to narzędzie pracy zatrudnionych przez Ciebie osób. Istotne jest, by w razie awarii, kolizji, wypadku lub innej szkody został błyskawicznie naprawiony. Każdy dzień pracy bez samochodu to mniejszy zarobek dla Twojej firmy! Warto wybrać takie ubezpieczenie, w którym w przypadku naprawy przewidywanej na kilka dni otrzymuje się auto zastępcze.
Odpowiednie ubezpieczenie w tym wypadku to autocasco (AC). Ma zastosowanie podczas szkód na drodze (z winy zatrudnionego przez Ciebie kierowcy bądź nie), szkód parkingowych i uszkodzeń dokonanych przez wandali, szkód powstałych w wyniku działania sił natury (np. ognia, wody), awarii części, kradzieży (samochodu, ale także wyposażenia).

Ochrona przewozu za granicą

Jeśli Twoja firma przewozowa świadczy usługi również za granicą, do OC i AC powinieneś dodać polisę assistance. Ułatwi kierowcom ominięcie korków i uniknięcie dróg pozostających w remoncie (usługa informacji na infolinii). Jeżeli auto będzie miało nagłą awarię, zostanie odholowane do warsztatu lub nawet naprawione na miejscu (usługa techniczna).
Najlepsze oferty polis samochodowych dla przewoźników w korzystnych cenach znajdziesz dzięki porównywarce ubezpieczeń. Wpisz do formularza właściwe dane, zaznacz pole z rodzajem użytkownika (taxi/przewóz osób czy transport) i gotowe!

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x