Czy faktoring właściwy jest dla każdej firmy?

Faktoring właściwy, zwany także faktoringiem pełnym lub faktoringiem bez regresu, jest jednym z najpopularniejszych rodzajów faktoringu. Dzięki niemu można nie tylko otrzymać szybkie finansowanie za dokonaną sprzedaż z odroczonym terminem płatności, ale także uchronić się przed nieterminowymi kontrahentami. Czytaj dalej i dowiedz się, jakie korzyści niesie ze sobą faktoring właściwy.

Faktoring właściwy to obok faktoringu z regresem jedna z najpopularniejszych usług faktoringowych na rynku. Jak wynika z danych Polskiego Związku Faktorów, tylko w 2017 roku z faktoringu skorzystało blisko 9 tysięcy przedsiębiorców. Liczba ta z każdym rokiem wzrasta, a zadowoleni przedsiębiorcy mają możliwość finansowania faktur i błyskawicznego pozyskiwania środków finansowych, na które zwykle czekaliby nawet kilkadziesiąt dni.

Faktoring właściwy – na czym polega?

Faktoring właściwy pozwala na poznanie całego spektrum zalet usług faktoringowych. Faktoring polega na finansowaniu faktur za sprzedaż towarów lub usług z odroczonym terminem płatności. Zapłata za zrealizowaną sprzedaż może nastąpić już po 24 godzinach od momentu przekazania kopii faktury faktorowi, czyli instytucji zajmującej się realizowaniem usług finansowych. Nie ma żadnego znaczenia, czy termin płatności widniejący na dokumencie sprzedaży wynosi 7, czy 45 dni. Finansowanie sprzedaży w ramach faktoringu właściwego pozwala zdobyć do 90 procent wartości faktury niemal bezpośrednio po sprzedaży.

Dzięki temu przedsiębiorstwo zdobywa środki finansowe, które w normalnych warunkach pozostawałyby jeszcze przez długi czas „zamrożone”. Przedsiębiorcy korzystający z faktoringu właściwego (faktoringu bez regresu) mogą pozyskać środki obrotowe, które pozwalają poprawić płynność finansową firmy. Pozyskane w ramach faktoringu pieniądze można spożytkować na dowolny cel, np. wypłacić pracownikom wynagrodzenia, zapłacić raty leasingu czy należności względem Urzędu Skarbowego lub ZUS-u.

To nie koniec zalet faktoringu bez regresu. Kolejnym atutem tego rodzaju usługi finansowej jest ochrona przed nieterminowymi lub niewypłacalnymi partnerami biznesowymi. W ramach faktoringu pełnego (faktoringu właściwego) następuje przeniesienie ryzyka niewypłacalności z faktoranta na faktora, dzięki czemu przedsiębiorstwa korzystające z faktoringu właściwego nie muszą martwić się o brak zapłaty za zrealizowaną sprzedaż towarów lub usług.

Faktoring właściwy – dla kogo?

Faktoring właściwy to znakomite rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które w swej działalności stosują sprzedaż towarów lub usług z odroczonym terminem płatności. Korzyści z faktoringu odczują także te przedsiębiorstwa, które współpracują ze stałym gronem odbiorców. Możliwość zaproponowania dłuższych terminów płatności pozwala przedstawić lepszą ofertą na bardziej konkurencyjnych warunkach niż pozostałe firmy uczestniczące w danym rynku. Faktoring właściwy jest skutecznym narzędziem pozwalającym zabezpieczyć płynność finansową przedsiębiorstwa, która przekłada się w dłuższej perspektywie na stabilność oraz możliwości rozwoju w danej firmie.

Więcej na informacji na temat faktoringu właściwego: https://www.bibbyfinancialservices.pl/produkty/nasza-oferta/faktoring-bez-regeresu

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
Aleksa
Aleksa
6 lat temu

Mam kilku znajomych korzystających właśnie z faktoringu w swoich małych przedsiębiorstwach i każdy chwali. Fajne rozwiązanie, zdecydowanie lepsze od kredytu

Dombek
Dombek
6 lat temu
Odpowiedz na  Aleksa

Raczej tańsze

Aleksa
Aleksa
6 lat temu
Odpowiedz na  Dombek

no to z pewnością….nie ma sensu brać kredytu i sie bardziej zadłużać w moim przekonaniu, jak są korzystniejsze rozwiązania

tomme
tomme
6 lat temu
Odpowiedz na  Dombek

tańsze to jedno, ale jest też mniej formalności no i przede wszystkim nie trzeba mieć zdolności kredytowej

beri
beri
6 lat temu
Odpowiedz na  Dombek

Przede wszystkim całkiem inne

maslov
maslov
6 lat temu
Odpowiedz na  beri

Tak, ludzie często traktują faktoring i kredyt zamiennie. Wciąż nie rozumiem na jakiej podstawie

6
0
Zostaw komentarz!x