Największe błędy podczas poszukiwania pracy w Białymstoku, Warszawie i wszędzie indziej

Chociaż poszukiwanie pracy nie należy do najłatwiejszych zadań, nie jest też tak skomplikowane, jak niektórzy to przedstawiają. Osoby otwarte na nowe wyzwania, często głowią się, dlaczego nie przybywa im zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne, kiedy wysyłają mnóstwo ofert. W momencie, kiedy już jednak do tego dojdzie, okazuje się, że był to jedyny kontakt z tą firmą.

Jeśli potrzebna jest Ci dobrze płatna i przyszłościowa praca, Białystok GoWork oraz każde inne duże miasto na pewno będzie miało wiele do zaoferowania. Ważne jednak, aby nie popełnić przy tym kilku poważnych błędów.

Poszukiwanie pracy – jak tego nie robić?

Chociaż ciężko jest wskazać idealny tok postępowania podczas poszukiwania pracy, z pewnością można wyłonić kilka kardynalnych błędów, które przyczyniają się do tego, że nie otrzymujemy zaproszeń na rozmowy rekrutacyjne, a jeśli nawet – odpadamy w przedbiegach ulegając wyższości innych kandydatów.

Sporym błędem jest na pewno zaniedbanie dokumentu, jakim jest CV. Nasz zawodowy życiorys to wraz z listem motywacyjnym jedyne powody, na podstawie których rekruter ma przekonać się do tego, że zostaniemy zaproszeni do kolejnego etapu. Aby nasza aplikacja finalnie okazała się skuteczna, unikajmy tworzenia CV w formie niczym niewyróżniającej się listy. Im bardziej będzie ono urozmaicone, tym większa szansa na to, że zostaniemy zapamiętani.

Niektórzy narzekają na to, że na odnalezienie odpowiedniej pracy muszą często czekać kilka miesięcy. Nie chodzi tutaj o brak cierpliwości, a ta z pewnością pomaga w poszukiwaniach. Mowa tutaj bardziej o fakcie, poszukiwania zatrudnienia odpowiednio wcześnie. Jeśli mamy świadomość tego, iż możemy zostać zwolnieni lub po prostu kończy się nam umowa z dotychczasowym pracodawcą, zacznijmy poszukiwania odpowiednio wcześnie. Wysłanie CV na ogłoszenie wcale nie oznacza, że dostaniemy telefon zwrotny już kolejnego dnia. Co więcej, może to nie być nawet za tydzień, ani też w tym miesiącu, gdyż proces rekrutacyjny może trwać miesiąc, ale też dwa lub trzy. Może okazać się, że faktycznie dana firma potrzebuje kogoś na już, jednakże są to tylko jednostkowe przypadki.

Najgorsze co możemy zrobić, to podać nieprawdziwe informacje w CV. Pamiętajmy, że kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw. Podjęcie pracy, która nie pokrywa się z naszymi umiejętnościami może skończyć się dla nas bardzo źle. Mierzmy wysoko, ale też siły na zamiary. Warto zacząć od skromniejszego stanowiska, uczciwie, uczyć się i zdobywać doświadczenie, gdyż to na pewno zaniesie nas na sam szczyt.

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x