Konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym jak najbardziej jest możliwa, jednak wiąże się z pewnymi warunkami. Zaczynając od początku, konsolidacja kredytu polega na połączeniu kilku (niekoniecznie wszystkich) kredytów czy pożyczek w jedną, wspólną ratę, określoną w danym czasie oraz wysokości. Polega to na tym, że konkretny bank spłaca w naszym imieniu inne zobowiązania, a my oddajemy mu całość kwoty wraz z ustalonymi w nowej, indywidualnej umowie, odsetkami, jak również z doliczonym do całości ubezpieczeniem kredytu.
Może zdarzyć się tak, że nasza sytuacja finansowa nagle ulegnie pogorszeniu lub spotkają nas nieoczekiwane wydatki, a wiele rat w różnych bankach, to jednak ogromne obciążenie. W takich sytuacjach konsolidacja kredytów okazuje się niezwykle wygodnym rozwiązaniem, które przynosi wiele korzyści. Jak działa konsolidacja kredytu gotówkowego ( https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ) z hipotecznym?
Konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym – czy to się opłaca?
Konsolidacja kredytu hipotecznego i gotówkowego jest doskonałym rozwiązaniem współczesnych czasów. W momencie, gdy posiadamy kredyt hipoteczny na mieszkanie, dom, działkę lub kredyt na jakąkolwiek inną nieruchomość bądź ruchomość – staramy się, aby w pełni wywiązywać się ze wszelkich zobowiązań. Warto podkreślić, że fundamentalną zasadą kredytu hipotecznego jest to, że do momentu całkowitej spłaty (raty, odsetki, ubezpieczenie i prowizje) dana hipoteka, czyli to na co się zadłużyliśmy, pozostaje własnością banku i przechodzi na niego wówczas gdy zaprzestaniemy spłacania długów.
Sam fakt konsolidacji kredytu hipotecznego z gotówkowym wydaje się być dość skomplikowany, jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Na dodatek tego typu posunięcie pozostaje bardzo opłacalne i wbrew pozorom proste. Jedna, ustalona z bankiem, miesięczna rata, niezmienne oprocentowanie, brak wielu zobowiązań, bezpieczeństwo — wszystkie te elementy są związane z konsolidacją kredytów. Należy podkreślić też, że przy konsolidacji bank stara się, aby wysokość raty była proporcjonalnie niższa, aniżeli suma wszystkich dotychczasowych zobowiązań, które co miesiąc wpłacaliśmy. Oczywiście, spłata wydłuża się w czasie, jednak jest ona znacznie mniej obciążająca oraz przytłaczająca dla naszego budżetu miesięcznego.
Konsolidacja kredytu gotówkowego na hipoteczny – jakie są wymagania?
Konsolidacja kredytu gotówkowego na hipoteczny wiąże się z kilkoma dodatkowymi wymogami. Przy tego rodzaju operacji dochodzi do zmiany warunków finansowych kredytowania. Kredyty gotówkowe ogólnie mają znacznie wyższe oprocentowanie, aniżeli kredyty hipoteczne, dlatego też kluczowym jest, aby dążyć do obniżenia tej kwoty. Poza tym, konsolidacja tych dwóch form kredytowania polega na wydłużeniu okresu kredytowania, dzięki czemu wszystko staje się dla nas dużo wygodniejsze, bardziej przejrzyste. Kredyty gotówkowe są udzielane zazwyczaj na dość krótki okres, obecnie maksymalnie do 10 lat. W przypadku kredytów hipotecznych możemy mówić o nawet 30 czy 35 latach.
Wiadomo, że w przypadku konsolidacji zmniejszenie comiesięcznych rat i niższe oprocentowanie, dłuższy okres trwania umowy, a wraz z tym obniżenie kosztów całkowitych – wpływa korzystnie na naszą sytuację. Z całą pewnością warto dogłębnie przeanalizować swoją decyzję, ponieważ w grę wchodzą nasze zadłużenia oraz nasza przyszłość, związana ze spłatą zadłużenia. Nie mniej jednak, konsolidacja zarówno hipoteki, jak też klasycznych kredytów gotówkowych, to doskonałe wyjście wówczas, gdy chcemy wyrównać swoje wydatki, gdy nie radzimy sobie z zadłużeniami i kiedy stanowią one dla nas zbyt duże obciążenie lub pewnego rodzaju przeszkodę. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, z całą śmiałością możemy udać się bezpośrednio do placówki bankowej lub skorzystać ze strony internetowej banku i infolinii. Pamiętajmy, że doradcy na każdym etapie rozwieją nasze wątpliwości, świadcząc nam pełnowymiarowe, najwyższej jakości, usługi pomocowe. Nie obawiajmy się banków, ponieważ współcześnie stanowią one pełną gwarancję opiekuńczości, komfortu, a także bezpieczeństwa.
Jak skonsolidować kredyt gotówkowy z hipotecznym?
Przeglądając oferty konsolidacji, musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka elementów, jeśli chcemy zyskać jak najlepsze warunki. Przede wszystkim najważniejszą kwestią jest niższa rata, która jest głównym celem kredytu konsolidacyjnego. Musimy więc wybrać taki okres kredytowania, który umożliwi nam spłacanie adekwatnej do naszych zarobków raty. Pamiętajmy, że im dłuższy czas spłaty, tym mniej będzie wynosić miesięczna opłata w związku z ratą kredytową. Dodatkowo, ważne jest, aby sprawdzać wysokość RRSO. Jest to bowiem najistotniejszy wskaźnik, w który wliczone zostają wszystkie koszty kredytowania. Im mniej wynosi RRSO, tym niższy całkowity koszt kredytu zapłacimy. Nie bez znaczenia pozostaje oprocentowanie konsolidacji. Również w tym przypadku warto znaleźć ofertę, gdzie jego wysokość będzie konkurencyjna. Może jednak zdarzyć się, że jeden bank będzie oferował niższe oprocentowanie, ale wyższe RRSO niż kolejny. W takiej sytuacji, jeśli chcemy ograniczyć koszty, wybierzmy ofertę z mniejszym RRSO i wyższą stawką procentową.