Dług w Urzędzie Skarbowym! Jak go spłacić?

Dług w Urzędzie Skarbowym niesie za sobą wiele konsekwencji, w tym brak możliwości zaciągnięcia kredytu bankowego na firmę. Zbyt duże zadłużenie to także duże obciążenie dla przedsiębiorstwa, którego skutkiem jest utrata płynności finansowej. Jak spłacić dług? W wielu przypadkach ostatnią deską ratunku jest kredyt na spłatę US. Na czym polega i dlaczego warto go wziąć?

Zaległości w Urzędzie Skarbowym – konsekwencje

Problemy finansowe w firmie często powodują brak zapłaty podatków. Dług w Urzędzie Skarbowym niesie za sobą poważne konsekwencje, do których zalicza się m.in. odsetki, a także kary nakładane przez sady lub urzędników skarbowych, co reguluje Kodeks Karny. Kara grzywny określana jest w dziennych stawkach, czyli podatnik ponosi koszty za każdy dzień zwłoki z zapłatą.

Jeżeli przedsiębiorca dostanie wezwanie do zapłaty i nadal nie ureguluje zadłużenia, to zostaje wszczęte postępowanie egzekucyjne. Skutkuje one m.in. zablokowaniem rachunku bankowego, a także poniesieniem przez dłużnika kosztów przeprowadzenia egzekucji. Ponadto, zaległości uniemożliwiają wzięcie kredytu, bowiem banki wymagają zaświadczenia o niezaleganiu.

Co więcej, informacja o jakimkolwiek długu w stosunku do Urzędu Skarbowego, przekazywana jest do Krajowego Rejestru Długów (KRD) oraz Biura Informacji Gospodarczej (BIG). Natomiast w Biurze Informacji Krajowej spada ocena. Ma to negatywny wpływ na historię kredytową przedsiębiorstwa.

Dług w urzędzie Skarbowym – jak go spłacić?

Dług w Urzędzie Skarbowym nie oznacza końca świata. US oferuje kilka możliwości, które ułatwią spłatę zaległości:

• umorzenie długu częściowo lub w całości – aby tego dokonać, dłużnik musi spełnić odpowiednie warunki. Składając wniosek, należy uzasadnić i opisać, z jakich powodów powstały zaległości. Warto udokumentować sytuację finansową przedsiębiorstwa.

• Odroczenie spłaty zadłużenia – to ulga, która umożliwia przesunięcie spłaty należności na termin, dogodniejszy dla podatnika. Podatnik musi złożyć wniosek i spełnić wszystkie wymagania. Natomiast o przyznaniu odroczenia decyduje Urząd, który indywidualnie podchodzi do każdego wniosku. Organ podatkowy umożliwia odroczenie terminu spłaty podatku, zaległości podatkowych z odsetkami za zwłokę oraz odsetek od nieuregulowanych zaliczek.

• Rozłożenie długu na raty – polega na rozłożeniu zaległej kwoty na raty w wyznaczonym terminie. Podobnie jak w przypadku powyższych rozwiązań, to Urząd decyduje o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

Oprócz wymienionych opcji warto również rozważyć kredyt na spłatę US.

Dług w urzędzie a kredyt na spłatę US

Konsekwencji wynikające z braku płacenia podatku jest wiele. Dlatego lepiej unikać opóźnień w spłacie. Jeżeli do tego dojdzie, warto wziąć kredyt na spłatę US. To produkt finansowy, oferowany przez instytucje pozabankowe. Jego celem jest spłata zadłużenia wobec Urzędu Skarbowego. Pozwala spłacić dotychczasowy dług. Dzięki temu firma poprawia swoją płynność finansową, a także może starać się m.in. o kredyt w banku. Ponadto oferta kredytu na spłatę US w firmach pożyczkowych niesie za sobą wiele korzyści, takich jak:

• Uproszczona procedura, dzięki której formalności są ograniczone do minimum,

• Możliwość wzięcia kredytu na kwotę, która pozwoli uregulować całe zadłużenie w US,

• Dłuższy termin spłaty, co umożliwia poprawę sytuacji finansowej firmy,

• Szybka weryfikacja wniosku i decyzja,

• Elastyczne warunku umowy, dostosowane do sytuacji finansowej firmy,

• Szybka wypłata gotówki lub przelew na podany rachunek bankowy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.splatachwilowek.pl/splata-zus-us/

Zobacz też:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w tekście
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x