Zarabianie na YouTube - sposoby

Przejdź do treści

Menu główne:

YouTube

Youtube (yt) przedstawiać raczej nikomu nie trzeba, gdyby jednak ktoś nie wiedział jest to serwis umożliwiający wrzucanie i strumieniowanie filmów w internecie. Jest to bez wątpienia najpopularniejsza strona tego typu (choć nie jedyna). Nic więc dziwnego, że zarabianie na youtube może być bardzo dochodowe. Popularni "youtuberzy", którzy zarabiają w ten sposób to chociażby Sylwester Wardęga, Abstrachuje czy Adbuster. Co do tematyki to najlepiej wybrać taką w której się dobrze czujemy by nie robić tego na siłę. Zarabianie w ten sposób będzie wtedy również przyjemne (choć pewnie zdarzają się przypadki, że osoby robią to wyłącznie dla pieniędzy, a nagrywanie nowych materiałów nie sprawie radości).. Tematyka samych filmików w zasadzie jest dowolna, trzeba się tylko zastanowić co przyciągnie widzów. Jeśli chcesz zarabiać na youtube, ale w dalszym ciągu brak Ci inspiracji to zawsze możesz pooglądać filmiki na yt, a może akurat coś Ci wpadnie do głowy.

Osobiście nie zajmuję się zarabianiem na youtube (jedyny sposób przedstawiony na stronie, który póki co nie jest przeze mnie stosowany), ale jeśli miałbym już coś nagrywać to pewnie byłyby to gameplaye z gier (może ten pomysł wyda się komuś na tyle atrakcyjny by spróbować). Czasem nagramy coś przez przypadek (może masz już jakieś ciekawe nagranie). Jeśli filmik jest ciekawy i może zainteresować odbiorców warto wrzucić go na youtube. Możliwe, że właśnie przypadkowy pierwszy film przyczyni się do zyskania sporej popularności i stałej grupy widzów. Jak wszędzie, najgorzej jest zacząć. By móc czerpać profity z nagrywanych filmów trzeba posiadać własne materiały lub prawa do ich komercyjnego wykorzystania. Dotyczy to zarówno oprawy wizualnej jak i audio. Bez posiadania takich praw można filmik co prawda na yt wrzucić, jednak nie będziemy mogli na nich zarabiać. Odpadają więc różnego rodzaje kompilacje czyli łączenie różnych filmików w jeden (a szkoda bo byłaby to chyba jedna z łatwiejszych metod wtedy). Drugą sprawą jest oczywiście regulamin, którego filmik nie może łamać.

Jak zarabiać na youtube

  • zarabianie na reklamach - wysokość wynagrodzenia zależy od różnych czynników jak np. liczba wyświetleń, tematyka czy kraj pochodzenia widzów. Łatwo można powiązać Adsense z kontem na youtube i w ten sposób zarabiać.
  • współpraca z firmami - lokowanie produktu czy udział w promowaniu konkretnych marek.
  • sprzedaż własnych produktów - sprzedaż gadżetów powiązanych z kanałem np. koszulki.
  • crowdfunding - finansowanie przez widzów. 
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego