Zarabianie na uploadzie plików

Przejdź do treści

Menu główne:

Uploading plików

Zarabianie na uploadzie to nic innego jak wrzucanie jakiegoś pliku na serwer i czerpanie profitów z jego ściągnięć. Choć najczęściej pobierane pliki to filmy, zdjęcia czy muzyka to nie są one jedyne. Zawsze można spróbować znaleźć jakąś niszę i kto wie, może się uda. Sam uploadowanie plików nie jest zbyt czasochłonne to wypromowanie go może zająć trochę czasu. Sposobów na to jest wiele wystarczy pomyśleć, ale najpopularniejsze to chyba wszelkiego rodzaju filmiki na youtube z linkiem do pobrania pliku w opisie, portale społecznościowe czy fora specjalnie do tego przeznaczone. Zdecydowanie najlepiej nie ograniczać się do jednego forum czy jednego źródła promocji. Więcej różnych miejsc, gdzie można znaleźć taki link to większy potencjalny zysk. Zarabianie na uploadzie to niekoniecznie wynagrodzenie wyłącznie za pobrania danego pliku. W tego typu serwisach przeważnie istnieją trzy możliwości na zarabianie (zależnie od serwisu, niekoniecznie dostępne są wszystkie):

  • PPD (Pay per download) - wynagrodzenie zależne od ilości pobrań (stawka podawana jest za 1000 ), rozmiaru pliku czy kraju z jakiego pochodzi pobierający.
  • PPA (Pay per action) - pieniądze otrzymujemy jeśli osoba pobierająca daną akcję (ofertę) przed pobraniem pliku. Przeważnie jest to podanie swoich danych czy wysłanie smsa). Pobieranie pliku dostępne jest dopiero po zaliczeniu danej akcji.
  • PPS (Pay per sale) - wynagrodzenie dostajemy jeśli osoba, którą skierowaliśmy na stronę zakupi konto premium (by pozbyć się limitu transferu przy pobieraniu pliku).

Uploading catshare
Catshare jest stroną oferującą 2 możliwości zarabiania czyli udostępnianie plików i sprzedaż kont premium. Ciekawą opcją jest "remote upload" dzięki, której możemy błyskawicznie wrzucać pliki na hosting. Opcja ta polega na kopiowaniu plików od innych użytkowników (można więc zarabiać nawet mając słabe łącze, ponieważ nie trzeba czekać na wrzucenie pliku na hosting).

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego