Zarabianie na stronie internetowej i blogu

Przejdź do treści

Menu główne:

Zarabianie na blogu i stronie

By zarabiać na blogu trzeba go oczywiście posiadać. Założenie i obsługa bloga jest też łatwiejsza niż strony internetowej. Na tę chwilę najpopularniejszy jest WordPress, który wymaga posiadania własnej domeny oraz hostingu. WordPress'a można przeważnie zainstalować z łatwością z panelu zarządzania. Inną możliwością na założenie bloga jest strona Blogger.com na której wystarczy się zalogować. Nie wymaga posiadania własnego hostingu oraz domeny. W takiej sytuacji nasz adres będzie wyglądał następująco abc.blogspot.com (zamiast abc oczywiście podajemy własny adres, który sobie wymyślimy).

Strona internetowa daje większą kontrolę nad witryną. Jeśli wybór padnie na stronę to wypadałoby znać choć podstawy html'a, chociaż nie jest to konieczne bowiem istnieje wiele programów, które same kodują a nasza praca ogranicza się do minimum. Zarówno domena jak i hosting jest w tym wypadku wymagana.

Sposoby na zarabianie na stronie lub blogu

  • reklamy kontekstowe - google (AdSense) jest w tej chwili zdecydowanym liderem jeśli chodzi o reklamy tego typu, chociaż są też inne alternatywy (np. AdKontekst). Wystarczy wrzucić na stronę gotowy kod by wyświetlały się reklamy dopasowane do treści strony.
  • reklamy bannerowe - bannery stron, które wyświetlają się w miejscach do tego wyznaczonych. Można dogadać się indywidualnie z konkretnym reklamodawcą co do stawki, miejsca i czasu emisji lub wykorzystać firmę pośredniczącą jak np. AdTaily.
  • programy partnerskie - promowanie różnych produktów/usług. Najłatwiej zarobić oczywiście jeśli strona jest powiązana tematycznie z programem partnerskim.
  • wpisy sponsorowane - testowanie konkretnego produktu/usługi czy po prostu wrzucenie bannera na swoją stronę.
  • sprzedaż własnych produktów - przeważnie są to różnego rodzaju e-booki czy szkolenia.

Można skorzystać z darmowych hostingów oraz domen, ale są to przeważnie usługi słabej jakości. Strony wysypują się przy niekiedy niewielkiej liczbie użytkowników. Polecam firmę z której sam korzystam, oferującą tani hosting oraz możliwość zakupu domeny.
hosting i domena hekko

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego