Skracacz linków - zarabianie na skracaniu

Przejdź do treści

Menu główne:

Skracanie linków

Skracanie linków jak sama nazwa wskazuje polega na skracaniu dowolnego adresu linku na krótszy. Zarabianie na skracaniu linków nie jest wcale takie trudne jak się z początku wydaje. W przeciwieństwie od standardowych skracaczy tutaj przed stroną docelową pojawi się krótka strona reklamowa (stąd ten zarobek), która wyświetli się osobie klikającej w dany link. O ile w przypadku pozostałych form zarabiania jest sens rejestrować się na kilku stronach to tutaj sensu nie widzę (proponuję porównać sobie aktualne stawki dla obu stron. Nie będę ich pisał bo będą się pewnie zmieniać, a wystarczy kliknąć na dole danej strony w "payout rates" by je zobaczyć). Osoby poruszające się w internecie na pewno spotkały się nie raz z z linkiem skróconym za pomocą tych stron. Co do zamieszczania skróconych w ten sposób stron to zależy od kreatywności. Jedną z możliwości jest na pewno fanpage na facebook'u, fora itp. Poniżej znajdują się dwa najlepsze skracacze, dzięki którym można zarobić na skracaniu linków. Oferują one również możliwość zarabiania na wyskakujących okienkach (popup). Jest to opcja dla osób posiadających własne strony internetowe, choć osobiście nie jestem zwolennikiem wyskakujących okienek. Dlatego też ich tu nie ma.

Skracanie linków shorte
Shorte jest polskim serwisem, który ruszył w 2013 roku. Przykładowy skrócony link kierujący do filmiku na YouTube wygląda tak: http://sh.st/ja69m. Początek sh.st jest zawsze taki sam, różni się tylko literami/cyframi na końcu (można wpisać własną nazwę zamiast tego).

Skracanie linków adfly
Adfly jest chyba jednym z pierwszych tego typu serwisów i działa do dziś. Przykładowy link kierujący do filmiku na youtube skrócony za pomocą tej strony wygląda następująco: http://adf.ly/zMSiO. Możliwe domeny skracające to: adf.ly, j.gs lub q.gs + cyfry/litery (lub nazwa własna).

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego