Copywriting - zarabianie na pisaniu tekstów

Przejdź do treści

Menu główne:

Copywriting

Copywriting polega na pisaniu artykułów do publikacji. Jeśli komuś nie sprawia żadnych trudności pisanie dłuższych czy krótszych tekstów na jakiś temat to copywriting może być ciekawym sposobem na dorobienie. Pisać można zarówno na konkretnie zlecony temat jak i dowolnie wybrany. Oczywiście to czy taki tekst się wtedy sprzeda zależy od zapotrzebowania na danego typu artykuły. By zarabiać w ten sposób wystarczy urządzenie z dostępem do internetu i umożliwiające pisanie. Copywriter zajmuje się pisaniem różnego rodzaju tekstów takich jak:

  • precle - są to teksty bez większej wartości merytorycznej, przeznaczone dla robotów wyszukiwarek. W preclach najważniejsze jest umieszczanie zleconych słów kluczowych, więc ceni się lanie wody.
  • teksty zapleczowe - są to artykuły SEO zawierające wartościową treść nadającą się do czytania przez ludzi.
  • opisy do katalogów - katalogi stron gromadzą różne strony z sieci i grupują je według kategorii. Każda strona wymaga, krótkiego unikalnego opisu więc istnieje możliwość pisania kilku/kilkudziesięciu różnych opisów jednej strony.
  • artykuł - wysokiej jakości treść.
  • opis produktu - opis produktu dla sklepu internetowego.
  • blog - teksty przeznaczone na blogi.
  • synonimy - jeden odpowiednio sformatowany tekst po wrzuceniu do automatu daje nawet kilkadziesiąt różnych wersji tekstu.

Copywriting giełda tekstów
Giełda Tekstów pozwala nie tylko na pisanie artykułów na zlecenie, ale także zamieszczenia już gotowych. Można więc sprzedawać teksty już napisane, o ile znajdzie się na to chętny. Oczywiście działa to i w drugą stronę. Można więc zakupić gotowe teksty do publikacji jak i zlecić napisanie na konkretny temat.

copywriting textbookers
Textbookers jest podobną stroną jak powyższa jednak tutaj realizuje się jedynie konkretne zlecenia. Po rejestracji trzeba napisać artykuł na podany temat w celu zaprezentowania swoich umiejętności. Dopiero wtedy można podejmować się zleceń.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego