Zarabianie bitcoin - faucet, pożyczki, inwestycje

Przejdź do treści

Menu główne:

Bitcoin

Bitcoin jest kryptowalutą wprowadzoną w 2009 roku przez osobę znaną jako Satoshi Nakamoto. Jego cena była wtedy bardzo niska, a za 1$ było można kupić 1309 BTC. Teraz wartość bitcoina jest dużo, dużo wyższa. Była to więc dla wielu ludzi bardzo dobra inwestycja, kurs wzrósł ogromnie w dość krótkim czasie. Na tę chwilę za 1 btc trzeba dać kilka tysięcy (aktualny kurs można sprawdzić w kantorze do którego link znajduje się poniżej, a dokładnej wartości nie będę podawał ponieważ szybko się zmienia). Osoby, które zdecydowały się zainwestować wtedy w bitcoiny mogą być milionerami w tej chwili. Kurs póki co stale rośnie więc inwestycja czy zarabianie bitcoin może okazać się w dalszym ciągu dobrym biznesem.

Jest to waluta niezależna od banków, a wymiana odbywa się na zasadzie p2p (peer to peer). Bitcoin dzieli się na mniejsze jednostki (do 8 miejsc po przecinku = 0,00000001BTC) zwane satoshi. Zapisywane mogą być na komputerze jako plik lub na zewnętrznych serwisach do tego przeznaczonych. Bitcoiny można potem bez problemu wymienić na inną walutę przy pomocy kantorów takich jak chociażby Bitcantor.

Do przechowywania BitCoinów potrzebny będzie odpowiedni portfel, a te dzielą się na portfele:

  • w postaci aplikacji komputerowej - tego typu portfel można używać tylko na komputerze, gdzie jest zainstalowany. Można go również przenosić np na USB co zwiększa mobilność
  • offline - nie wymaga połączenia z internetwem by przechowywać bitcoiny. Portfel PaperWallet dodatkowo umożliwia wydruk banknotu
  • przeglądarkowe - bardzo mobilny portfel, ponieważ wymaga tylko przeglądarki na dowolnym urządzeniu z internetem. Bezpieczeństwo środków w tym wypadku nie zależy jednak od nas
  • mobilne - aplikacje na telefony, umożliwia płacenie również poprzez skanowanie kodu QR
  • portfele sprzętowe - klucz USB. Wymaga tylko wolnego gniazda USB na komputerze

Z wyborem odpowiedniego portfela pomoże wam strona bitcoin.pl

Serwisy umożliwiające zarabianie bitcoinów

Bitbond inwestycje
Bitbond jest platformą łączącą inwestorów z pożyczkobiorcami. Można tu więc zarówno zarabiać pożyczając komuś swoje bitcoiny na określony czas jak i pożyczyć od kogoś jeśli akurat potrzebujemy.

kranik freebitco.in
Freebitco.in to faucet (kranik), gdzie za darmo otrzymujemy satoshi (co godzinę) - wystarczy jedynie przepisać captcha. Ilość btc można zwielokrotnić grając w "Multiply BTC". Ilość otrzymanych btc zależy od wylosowanej przez komputer liczby (tzw. roll).

Bonusbitcoin faucet
Bonusbitco.in to również faucet z tą różnicą, że satoshi otrzymujemy co 15min. Dodatkowo jako bonus każdego dnia jest doliczane 5% kwoty zarobionej przez ostatnie 3 dni.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego